خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ریاست جمهوری: پاکستان باید علیه دهشت افگنان اقدام عملی نماید

ریاست جمهوری: پاکستان باید علیه دهشت افگنان اقدام عملی نماید

Feb 20, 2019 - 16:40

کابل (پژواک، اول حوت ۹۷): افغانستان در واکنش به اظهارات دیروز سفیر پاکستان، از آن کشور خواست تا بر ضد هراس افگنی، اقدامات عملی را روی دست گیرد.

زاهد نصرالله خان سفیر پاکستان مقیم کابل دیروز، در جریان کنفرانس خبری هشدار داده بود که اگر به سبب حمله کشمیر، پاکستان و هندوستان با هم درگیر شوند، روند صلح افغانستان نیز متضرر خواهد شد.

هارون چخانسوری سخنگوی رییس جمهور اشرف غنی، امروز( اول حوت) ، به آژانس خبری پژواک گفت در جايی که لانه ها و مخفیگاه های هراس افگنان قرار دارد،  روند صلح و ثبات افغانستان از آن جا متضرر میشود.

موصوف علاوه کرد که به استفاده ابزاری از این مخفیگاه ها پایان داده شود و پاکستان باید در مبارزه علیه دهشت افگنی، اقدامات عملی و صادقانه انجام دهد.

 به قول چخانسوری، با اتخاذ اقدامات صادقانه، وضعیت امنیتی منطقه آرام شده، حکومت و مردم پاکستان از مزایای اقتصادی بیشتر بهره مند خواهند شد.

سخنگوی رییس جمهور افزود که با تامین صلح و ثبات درمنطقه، اقتصاد منطقه بیشتر شکوفا شده  و در زندگی همه اقشار بی بضاعت تغییر مثبت رونما خواهد شد.

موصوف گفت که به عوض اظهارات بی مورد و بی اساس، پاکستان باید در برابر دهشت افگنان اقدامات عملی و صادقانه را روی دست گیرد.

از جانب دیگر، وزارت امورخارجه افغانستان، امروز سفیر پاکستان را احضار نموده و در مورد اظهارات روزگذشته اش، شکایت نامه اى را نیز به وی سپرده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement