خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت خارجه: پاکستان بايد از اظهارات بی ربط که هیچ مشکلی را حل نمیکند بپرهيزد

وزارت خارجه: پاکستان بايد از اظهارات بی ربط که هیچ مشکلی را حل نمیکند بپرهيزد

Feb 20, 2019 - 18:41

کابل (پژواک، اول حوت ٩٧): وزارت امور خارجۀ افغانستان، ضمن اينکه اظهارات اخير سفير پاکستان در کابل را خلاف تعهد اين کشور براى برقرارى صلح در افغانستان مى داند، ميگويد که از اظهارات بی ربط که هیچ مشکلی را حل نمی نماید، پرهيز شود.

در خبرنامه اى که از سوى اين وزارت به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که وزارت امور خارجه افغانستان، از تلاش همه کشورها که افغانستان را برای رسیدن به صلح کمک می کنند، قدردانی می نماید.

منبع افزوده است که اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی افغانستان را حسن همجواری، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی کشورها، شکل می دهد.

منبع نوشته است که وزارت امور خارجه، اظهارات اخیر سفیر پاکستان در کابل مبنی بر اینکه "اگر هند در واکنش به حمله هفته پیش در کشمیر، علیه کشورش دست به خشونت بزند، گفتگوهای صلح در افغانستان را تحت تأثیر قرار خواهد داد" را، بی ربط و خلاف تعهدات پاکستان برای برقراری صلح در افغانستان می داند.

منبع تصريح کرده است که جمهوری اسلامی افغانستان، همیشه خواستار فروکش کردن تنش در تمام منطقه بوده و خواهان حل اختلافات با گفتگو و از راه های صلح آمیز است.

وزارت خارجه ميگويد که دولت جمهوری اسلامی افغانستان، یکبار دیگر از پاکستان می خواهد که به تعهداتش در قبال افغانستان بویژه صلح عمل نموده، از اظهارات بی ربط که هیچ مشکلی را حل نمی کند، بپرهیزد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement