خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاروال ولسوالی نجراب کاپیسا به اتهام فساد به څارنوالی معرفی شد

شاروال ولسوالی نجراب کاپیسا به اتهام فساد به څارنوالی معرفی شد

Feb 22, 2019 - 15:12

محمودراقی (پژواک، ۳ حوت ۹۷): مقامات حکومتی کاپیسا میگویند که شاروال ولسوالی نجراب این ولایت را به اتهام فساد اداری و سهل انگاری در توزیع نمرات زمین به خانواده های سربازان کشته شده په څارنوالی معرفی کرده است.

از سوی دیگر آعضای خانواده های سربازان کشته شده اردوی ملی می گویند که آنها از طرف وزارت دفاع ملی به شاروالی معرفی شده بودند تا یک یک نمره زمین برایشان توزیع نماید اما تا هنوز درین زمینه اقدام صورت نگرفته است.

در این مورد یکی از باشندگان ولایت کاپیسا به تاریخ ۳ حوت به آژانس خبری پژواک گفت که فرزند وی سال گذشته در ولسوالی سنگین ولایت هلمند کشته شده است.

وی می گوید: ((پیژندتون وزارت دفاع ملی برایم یک ورق داد، ما را به شاروالی کابل معرفی نمود، شاروالی کابل ما را به شاروالی نجراب معرفی کرد، اما ۱۶ ماه میگذرد که کسی به ما زمین نداده است.))

همچنان یک باشنده دیگر کاپیسا به پژواک گفت که ورقه عرض وی نیز در شاروالی ولسوالی نجراب است اما تا هنوز در این مورد اقدام صورت نگرفته است.

وی می افزاید: ((بچه ام در فراه کشته شده است، به من نیز گفته بود که برایتان زمین توزیع میشه، چهار سال میگذرد عریضه کردم اما تا به حال هیچ هم نداده.))

از سوی دیگر مقامات شاروالی نجراب در این مورد از اظهار نظر خودداری کرد.

اما قیس قادری سخنگوی والی کاپیسا به پژواک گفت که شاروال ولسوالی نجراب به اتهام فساد و سهل انگاری در توزیع نمرات زمین برای خوانواده های سربازان کشته شده به څارنوالی معرفی گردیده است.

وی اضافه کرد: ((برای همین خانواده ها سه صد جریب زمین در نظر گرفته شده بود، اما شاروال نجراب در این زمینه سهل انگاری کرده و قسمتی ازین زمین را بالای دیگران به فروش رسانده، از همینرو به څارنوالی معرفی شده است.))

قابل یاد اوریست، با وجود کاپیسا در شماری از ولایت دیگر کشور نیز خانواده های سربازان کشته شده به عین مشکل مواجه میباشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan