خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بارندگی ها و سیلاب ها در لشکرگاه سبب تخریب ده ها منزل شده است

بارندگی ها و سیلاب ها در لشکرگاه سبب تخریب ده ها منزل شده است

Feb 23, 2019 - 14:35

لشکرگاه (پژواک، ۴ حوت ۹۷): بارندگی ها و جاری شدن سیلاب های اخیر در لشکرگاه مرکز هلمند، ده ها منزل و صدها جریب زمین را تخریب کرده و مردم را با مشکلات مواجه نموده است.

عبیدالله باشنده منطقۀ باباجی مربوط لشکرگاه مرکز هلمند، به تاریخ ۴ حوت، به آژانس خبری پژواک گفت که در پی بارندگی ها و جاری شدن سیلاب های اخیر در این منطقه، حدود ۹۰ منزل تخریب شده است.

نامبرده افزود: "باران ها و سیلاب ها منازل و صدها جریب زمین مردم را تخریب کرده، مردم درنهایت مضیقه قرار دارند؛ باید زودتر با آنان کمک صورت گیرد."

به اساس معلومات نامبرده، باشندگان منطقه ولی زو نیز به سبب جاری شدن سیلاب ها متضرر شده اند.

همچنان جان محمد یکتن از باشندگان دیگر منطقه باباجی نیز به پژواک گفت: "باران ها و سیلاب ها منازل، فصل ها و زمین ما را تخریب نموده و اگر بارندگی ها ادامه یابد، ممکن شماری از مردم، زندگی شان را نیز از دست دهند."

نامبرده از مسئولین حکومتی و موسسه های خیریه تقاضا کرد که باید با خانواده های متضرر شدۀ این منطقه کمک کنند.

درعین حال، ملک گل محمد یکتن از متنفذین قومی منطقه ولی زو نیز به پژواک گفت که ریزش باران و جاری شدن سیلاب دراین منطقه، باعث تخریب منازل و زمین های مردم شده است و خسارات مالی هنگفت را به مردم وارد نموده است.

موصوف علاوه کرد: "سيلاب، منازل مردم را تخریب نموده و هم زمین های شان از بین رفته که مردم هرگز توان بازسازی آن را ندارد."

شماری از باشندگان دیگر مناطق متذکره نیز شکایت های مشابه ابراز داشته و از حکومت و نهادهای خیریه خواستار کمک های عاجل شدند.

اما ازجانب دیگر، مسئولین حکومتی میگویند که به زودی همراۀ اهالی مناطق یادشده، کمک های ضروری را انجام خواهند داد.

مجاهد الله صفاری والی سرپرست هلمند، به پژواک گفت که ساکنین متضررشده، در مورد عریضۀ شان را ترتیب و به مقام ولایت ارائه نمایند.

شایان ذکراست که طی سال های گذشته نیز باشندگان مناطق باباجی و ولی زو، از اثر جاری شدن سیلاب ها متضرر شده اند؛ اما تاکنون این مشکل طور اساسی حل نشده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement