خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در گدام ریاست معارف پکتیکا ۵ هزار جلد کتاب نصاب پاکستان یافت شده است

در گدام ریاست معارف پکتیکا ۵ هزار جلد کتاب نصاب پاکستان یافت شده است

Feb 24, 2019 - 19:24

شرنه (پژواک، ۵ حوت ۹۷): در گدام ریاست معارف پکتیکا، هزاران جلد کتاب نصاب پاکستان دریافت شده است.

این موضوع در حالی برملا میشود که پژواک یکماه پیش، اسنادی را به  دست آورده بود که در برخی مکاتب خصوصی ولسوالی برمل پکتیکا، کتب نصاب تعلیمی پاکستان تدریس میشود.

مجیب الرحمن چمکنی والی پکتیکا در جریان دیدار از یک گدام، پنج هزار جلد کتاب نگاشته شده به زبان اردو را دریافت نموده است.

نامبرده از مسئولین ریاست معارف خواسته تا این موضوع را مورد بررسی جدی قرار دهند و گزارش تفصیلی آن را با اداره ولایتی شریک سازند.

نبی زیارمل باشنده ولایت پکتیکا، به پژواک گفت که یک ماه پیش رسانه ها گزارشى را پخش نمودند مبنی بر این که عدم توجه ریاست معارف سبب شده تا در مکاتب شخصی ولسوالی برمل، نصاب تعلیمی پاکستان تدریس شود.

به قول وی، والی پکتیکا که رییس امنیت ملی نیز وی را همراهی میکرد از یک گدام ریاست معارف، پنج هزار جلد کتاب نصاب پاکستان را دریافت نموده که مردم خواهان بررسی جدی این موضوع استند.

عبدالحق باشنده دیگراین ولایت نیز تقاضا داشت که این موضوع برای ساکنین پکتیکا خط قرمزاست و باید ازمسئولین ریاست معارف پکتیکا در مورد تحقیق صورت گیرد.

خبرنامه اى که از سوی ریاست معارف پکتیکا انتشار یافته ، موضوع متذکره را پذیرفته ولی می افزاید که ریاست معارف برای اتباع وزیرستان شمالی که از مظالم ملیشه های پاکستانی در ولسوالی برمل پناهنده شده، مکاتبى را ایجاد نموده است.

به قول منبع، نهادهای یونیسف و یو ان اچ سیار ملل متحد، به ارزش دو میلیون دالر، برای مکاتب متذکره، مطابق نصاب برای آنان کتب چاپ کرده که باید به پناهندگان تدریس شود؛ اما از سوی مسئولین آن وقت در گدام های نگهداری شده بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement