خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برای ۶۰۰ جریب زمین نهال های مثمر در فاریاب توزیع گردید

برای ۶۰۰ جریب زمین نهال های مثمر در فاریاب توزیع گردید

Feb 27, 2019 - 15:22

میمنه (پژواک، ۸ حوت ٩٧): ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت فاریاب، برای ایجاد باغ های میوه، برنامۀ توزیع نهال های مثمر برای ۶۰۰ جريب زمين را در آن ولایت آغاز نموده است.

محمد اسلم حامد مسئول برنامه ملی باغداری ریاست زراعت و مالداری ولایت فاریاب، به آژانس خبری پژواک گفت این برنامه که از سوی برنامه ملی باغداری راه اندازی شده است، در کمپاین خزانی به ۳۵۰ جریب زمین، نهال مثمر توزیع شد و در کمپاین بهاری، برای ۲۵۰ جریب زمین دیگر نیز نهال توزیع می گردد.

وی افزود این نهال ها که در قوریه های باغداری پرورش یافته اند، در بدل فى نهال ۴۰ افغانی به باغداران توزیع می شود.

موصوف علاوه کرد: «حاصلات سیب و ناک در ولسوالی های سردسیر قیصار، بلچراغ و گرزیوان و شفتالو، انگور، گیلاس، آلو، زرد آلو، املوک، بادام و چهار مغز در ولسوالی های پشتونکوت، المار و خواجه سبزپوش نتیجه مطلوب داشته است.»

عبدالمقیم راسخ معاون مقام ولایت فاریاب، در مراسم آغاز کمپاین بهاری نهال شانی گفت که از سال ۲۰۱۳ به این سو، بیش از ۲۴ هزار نهال مثمر در مساحت ۳۴۰۰ جریب زمین از طریق برنامه ملی باغداری غرس گردیده است.

وی افزود: «فاریاب در تولید محصولات سردرختی و سبزیجات به خودکفایی رسیده است؛ اما این بسنده نیست. باید باغداران میوه های مورد ضرورت سایر ولایات کشور را تامین نمایند.»

او از باغداران خواست که در مشوره با کارمندان مسلکی زراعت، در توسعه باغ های شان اقدام کنند.

عتیق الله یکی از باغداران ولایت فاریاب به پژواک گفت که چهار سال پیش، پنج جریب زمین را در ولسوالی پشتونکوت؛ نهال های سیب، شفتالو، ناک و تاک انگور غرس کرده و از دو سال به این سو به حاصل آمده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement