خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسابقات اسکی چوبی در بامیان برگزار گردید

مسابقات اسکی چوبی در بامیان برگزار گردید

Feb 28, 2019 - 16:41

بامیان(پژواک،۹حوت۹۷): برای نخستین بار مسابقات اسکی چوبی، با اشتراک ۵۶ تن از اسکی بازان به شمول ۱۲ دختر، در بامیان برگزار گردید.

 این مسابقات، زيرنام "افغان اسکی چلنج" راه اندازی گردیده است.

علی شاه فرهنگ مسئول برگزاری این مسابقات و معاون مسلکی فنی فدراسیون اسکی افغانستان، به آژانس خبری پژواک گفت که هدف از راه اندازی این مسابقات، تشویق جوانان به ورزش ومعرفی بامیان به عنوان مکانى برای ورزش های زمستانی می باشد که درهرفصل می تواند میزبان توریستان باشد .

وی افزود که درپايان اين مسابقات دربخش پسران یاسین، محمد علی و ورضی بالترتيب به مقام هاى اول، دوم وسوم رايافتند و دربخش دختران؛ فاطمه نظری مقام اول، فریبا احمدی مقام دوم ونظیره مقام سوم را کسب کردند.

فرهنگ، افزود که قرار است فردا مسابقات بین المللی، ميان اسکی بازان بامیانی وکشورهای استرالیا، آمریکا، آلمان، کانادا وسویدن در اين ولایت نیز برگزار گردد.

از سویی هم مژگان مصطفوی معین توریزم وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت که بامیان، ظرفیت زیادی برای جذب گردشگری دارد و امروز مسابقات بسیار عالی برگزار گردید.

وی افزود: "نفش حضور زنان در چنین ورزش ها این پیام را می رساند که دربامیان صلح  تامين است ومردم آن، در صلح بسر می برند وهمه می توانند مثل بامیانی ها باشند."

محمد علی که مقام دوم را در این مسابقات از آن خود کرده، به پژواک گفت به علتى که علاقه زیاد به اسکی دارد، پایه های اسکی اش را از چوب ساخته وکف آن را ازپلاستیک  بشکه های روغن میخ کرده است.

وی افزود از چهار سال است که با اسکی دست ساختش، در فصل زمستان اسکی می کند.

فاطمه نظری  که مقام اول را در این مسابقات به دست آورده بود، به پژواک گفت که احساس خوبی دارد که مقام اول را در این مسابقات از آن خود کرده است .

وی از دیگر زنان نیز خواست که در بازی های اسکی سهم بگیرند وفضای امن بامیان، آماده برای ورزش زنان است.

قابل یاد آوریست که اسکی های از چوب ساخته شده و دست ساز وطنی، در این مسابقه مورد استفاده قرار گرفت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan