خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس اتحادیه نهادهای مدنی ولایت بلخ از یک سوء قصد جان به سلامت برد

رئیس اتحادیه نهادهای مدنی ولایت بلخ از یک سوء قصد جان به سلامت برد

Mar 01, 2019 - 15:19

مزارشریف(پژواک، ۱۰ حوت ۹۷): منابع محلی در ولایت بلخ می گویند که رئیس اتحادیه نهادهای مدنی ولایت بلخ از یک سوء قصد افراد مسلح ناشناس جان به سلامت برده و وضعیت صحی اش خوب می باشد.

نجیب پیکان یک تن از فعالین مدنی ولایت بلخ می گوید که افراد مسلح ناشناس، شام روز گذشته سید عبدالحمید صفوت رئیس اتحادیه نهادهای مدنی ولایت بلخ واستاد پوهنځی ژورنالیزم پوهنتون بلخ را هدف قرار دادند، اما موفق نشدند.

موصوف، صفوت را از چهره های آکادمیک، خوش برخورد، خوش اخلاق، برجسته، مبتکر و متعهد فعالین مدنی بلخ و افغانستان دانسته، می گوید که بی هراس و با احساس در برابر بی عدالتی ها صدا بلند کرده و می‌ کند.

او علاوه کرد که ادعای سرقت بالای این فعال مدنی نادرست، زیرا افراد مسلح قصد سربریدن وی را داشتند.

پیکان گفت: «دشمنان میهن و مدنیت تلاش دارند تا این صداها را خاموش سازند، اما کور خوانده اند و باید بدانند که ما اهل ترس و تسلیم نیستیم و مصمم تر متعهد تر از قبل حرکت خواهیم کرد.»

در همین حال، عبدالحمید صفوت، به آژانس خبری پژواک گفت که حوالی ساعت ۷:۰۰ شام گذشته، سه فرد مسلح در ساحه کارته بخدی، در مربوطات ناحیه هشتم شهر مزارشریف بالایش حمله کردند.

موصوف افزود که این افراد، افزون بر این که با قبضه تفنگچه بر سرش کوبیده و او را زخمی ساختند، موتر، دو لب تاپ، گوشی های همراه و اسناد ضروری را که در موتر موجود بوده با خود برده اند.

به گفته او، پس از رویداد منسوبین امنیتی به ساحه رسیده و وی را غرض تداوی به شفاخانه منتقل کردند.

با این حال، کاربران صفحات اجتماعی با انتقاد از بی پروایی مسئولان در تامین امنیت شهروندان؛ حمله سوء قصد بر عبدالحمید صفوت  را حمله بالای انسانیت دانسته، خواستار پی‌گیری جدی این قضیه شده اند.

پژواک با تلاش های مکرر خواست تا نظر مسئولان ولایت بلخ را به دست بیاورد، اما موفق نشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement