خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در عواید مستوفیت دایکندی، ۹ درصد افزایش به میان آمده است

در عواید مستوفیت دایکندی، ۹ درصد افزایش به میان آمده است

Mar 02, 2019 - 16:48

نيلى (پژواک، ۱۱ حوت ۹۷): مستوفیت دایکندی می گوید که عواید این اداره به تناسب هدف تعیین شده در سال روان، ۹ درصد افزایش داشته است، اما هنوزهم مشکلات فرا روی جمع آوری مالیه موجود می باشد.

غلام میری سرپرست مستوفیت دایکندی، امروز در یک نشست خبری و ارایه گزارش سالانه از کارکرد مستوفیت‌ آن ولایت گفت که وزارت مالیه به هدف بلند رفتن سطح عواید دولت و تطبیق برنامه های انکشافی برای ولایت دایکندی در سال روان مالی ۱۴۷ میلیون افغانی عواید هدف تعیین کرده بود، اما این ریاست در جریان سال مالی ۹۷ بیش از ۱۶۰ میلیون افغانی عواید جمع آوری کرده است.

موصوف افزود که به تناسب سال گذشته عواید این ولایت حدود ۱۴ درصد بلند رفته است، اما با توجه به هدف تعیین شده امسال عواید ۹ درصد بوده است.

وی خاطر نشان کرد که در سال مالی ۱۳۹۶ از سوی وزارت مالیه ۱۲۹ میلیون افغانی عواید هدف تعیین شده بود و این ریاست توانست  ۱۴۰میلیون به دست آورد.

سرپرست مستوفیت دایکندی دلایل افزایش عواید جمع آوری شده را افزایش سطح اگاهی مردم نسبت به فرهنگ پرداخت مالیه دهی و گسترش فعالیت شرکت‌های خصوصی بیان داشت.

موصوف علاوه نمود، این ریاست به منظور ترویج فرهنگ مالیه‌ دهی، کارگاه‌ آموزشی یک روزه را برای تادیه کننده‌گان مالیه راه اندازی کرده است.

وی با بیان این که فرهنگ پرداخت مالیه دهی در دایکندی در حال نهادینه شدن است، افزود که هنوز هم به دلیل مشخص نبودن میزان سرمایه، سود شرکت ‌ها و کسبه کاران و فرار بعضی شرکت‌ ها از مالیه مشکلاتی وجود دارند.

در همین حال، علی احمد یک تن از دکانداران شهر نیلی می گوید: «ما همیشه مالیه خود را به مستوفیت و شهرداری پرداخت می کنیم، اما در مقابل برای ما ارائه خدمات صورت نمی گیرد‌.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement