خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ریزش برف و توفان تمامی راه های مواصلاتی ولایات مرکزی را مسدود کرده است

حوادث

آرشيف

ریزش برف و توفان تمامی راه های مواصلاتی ولایات مرکزی را مسدود کرده است

Mar 02, 2019 - 11:42

بامیان، فیروزکوه، نیلی(پژواک،۱۱حوت ۹۷): مسئولان محلی بامیان، غور و دایکندی می گویند که به دلیل ریزش سنگین برف و توفان های شدید، تمامی راه های متصل به ولایات همجوار مسدود می باشد و تا فروکش کردن توفان ها امکان پاک کاری جاده ها وجود ندارد.

غلام نبی قنبری رئیس فواید عامه بامیان به آژانس خبری پژواک گفت:«در طول زمستان شاهد چنین توفان خشن نبودیم و فواید عامه تا ختم توفان قادر به پاک کاری شاهراه ها نمی باشد.» 

موصوف افزود، تمامی ۱۱ مسیری را که ریاست فواید عامه مسئولیت پاک کاری آن را به عهده دارد، مسدود است و در حال حاضر ارتباط بامیان با ولایات همجوار قطع است. 

وی گفت شاهراه کابل- بامیان از طریق کوتل شیبر درطول زمستان مسدود نگردیده بود، اما شب گذشته به دنبال توفان شدید مسدود شده است.

همچنانعبدالمجید صمیم رئیس فواید عامه ولایت غور می گوید که به دلیل برف باری های سنگین شب گذشته در این ولایت تمام راه های منتهی به مرکز ولایت غور و شاهراه های غور-کابل و غور– هرات و همچنان راه های منتهی به ولسوالی های ولایت غور به روی رفت آمد مسافرین مسدود می باشد.

موصوف، از مسافرین می خواهد تا بازگشایی این مسیرها از سفر خود داری نمایند.

وی گفت: «ریزش سنگین و بی سابقه برف ضخامت در اکثر ولسوالی ها به ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر می رسد.»

در عین حال، خداداد سیرت رئیس فواید عامه دایکندی به پژواک گفت که برف‌باری در تمامی ولسوالی‌ها اين ولايت جریان دارد و تا برف باری ها متوقف نشود، برف‌پاکی آغاز نخواهد شد.

 رضا یک تن از مسافرین گیرمانده در کوتل قوناق می گوید حدود ۸ موتر در پائین کوتل گیر مانده است و برف باری شدید جریان دارد.

او گفت: «در میان موترهای های گیر مانده زنان و اطفل نیز وجود دارند که نیاز شدید به آب و غذا دارند.

 با این حال، یعقوب شفق ولسوال شهرستان  به پژواک گفت که پنج خانه در قریه فلالیج لرگر این ولسوالی زیر برفکوچ شده است، اما تلفات جانی در پی نداشته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement