خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مذاکرات صلح سبب کاهش تلفات افراد ملکى شده است

مذاکرات صلح سبب کاهش تلفات افراد ملکى شده است

Mar 03, 2019 - 15:30

کابل (پژواک، ١٢ حوت ٩٧): گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی (CPAG) مى گويد که میزان تلفات و جراحات افراد ملکی در ماه فبروری سال روان، حدود سه برابر کاهش یافته است.

درخبرنامه اين گروه که امروز منتشر و کاپى آن به دسترس پژواک قرارگرفته، آمده است که در ماه گذشتۀ ميلادى، تنها در۱۷ ولایت افغانستان، افراد ملکی کشته و مجروح شده اند و اما ۱۷ ولایت دیگر از نظر تلفات و جراحات افراد ملکی مصئون گفته شده است.

معلومات گروه متذکره، نشان میدهد که درماه گذشته ۱۰۶ فرد ملکی کشته و ۵۹ تن دیگر زخمی شده اند.

منبع گفته است که هرچند سردی هوا و بارندگی های سنگین در برخى ولایات، سبب کاهش و یا متوقف بودن درگیری های مسلحانه شده؛ اما مذاکرات صلح بر تنزیل تلفات و جراحات افراد ملکی تاثیر قابل ملاحظه اى داشته است.

همچنان یافته های گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، نشان میدهد که بیشتر تلفات از اثر حملات هوایی نیروهای دولتى و نیروهای بین المللی وارد شده است.

گروه متذکره از کاهش تلفات و جراحات افراد ملکی، ابراز خرسندی مینماید و از جناح های درگیر جنگ تقاضا دارد تا به زندگی افراد ملکی توجه بیشتر نمایند.

افزون برآن اين گروه، در روند جاری مذاکرات صلح، از جناح های درگیر در جنگ (حکومت، طالبان، امریکا) می خواهد تا جلوگیری از تلفات افراد ملکی را در محراق توجه شان قرار دهند و به مردم افغانستان اطمینان داده شود که بعد از این، قربانی جنگ نمی شوند.

طبق معلومات گروه  (CPAG)، سال گذشته در افغانستان ٦٦٨٤ تن فرد ملکى کشته و زخمى شده بودند، که در بين آن ٢٦١٥ تن کشته و ٤٠٧٢ تن ديگر جراحت برداشته بود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement