خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک خانم در دایکندی و یک مادر و طفل نوزادش در تیورۀ غور جان باختند

یک خانم در دایکندی و یک مادر و طفل نوزادش در تیورۀ غور جان باختند

Mar 03, 2019 - 16:02

نیلی (پژواک، ۱۲ حوت ۹۷): به دلیل مسدود بودن راه های مواصلاتی و نبود امکانات، یک خانم باردار در ولسوالی اشترلی دايکندى جان باخت و یک مادر و طفل نوزادش در ولسوالی تیورۀ غور، به خاطرمسدود بودن راه ها تلف شدند.

اسحاق علی درمان رئیس صحت عامه دایکندی، به آژانس خبری پژواک گفت که به دلیل مسدود بودن راه های مواصلاتی ولسوالی اشترلی به طرف مرکز ولایت و نبود داکتر متخصص در کلینیک «میانه اشترلی»، یک خانم در هنگام ولادت جانش را از دست داد.

آژانس خبری پژواک، خواست تا با اعضای خانوادۀ این زن صحبت کند؛ اما ارتباط برقرار نشد.

این در حالی است که افراد ناشناس در (۲۷ دلو)، با آتش زدن یک کلينیک در قریه «دیهور مرغاب» ولایت غور، مانع عرضۀ خدمات صحی شده بودند.

طبق يک خبرديگر، يک زن با طفل نوزادش به دليل مسدود بودن راه ها و نرسيدن به کلينيک صحى، جان باختند.

عبدالحی خطیبی سخنگو والی غور، با تائید این رويداد به آژانس خبرى پژواک گفت که این خانم ۲۵ ساله، رحم بی بی نام  دارد و باىشنده روستای سور ولسوالی تیورۀ غورمیباشد.

منبع افزود که اين خانم قبل از ولادت خونريزى پيدا کرده بود؛ هرچند خانواده اش تلاش کردند او را به کلينيک صحى که در چند کيلومترى قريۀ شان موقعيت داشت، منتقل نمايند؛ اما برفبارى هاى اخير، تمامى راه هاى منتهى به کلينيک را مسدود کرده بود.

خطيبى گفت که سرانجام اين خانم و طفل نوزادش، به دليل نرسيدن مراقبت هاى صحى، تلف شدند.

موصوف با بيان اينکه ادارات محلى تلاش دارند تا با استفاده از امکانات موجود، هرچه زود تر اين مسيرها را از وجود برف پاک کارى کنند، افزود که والی غور در جلسه حالت اضطرار، بعد از ظهر امروز به ریاست فوایدعامه هدایت داد تا با استفاده از وسایط دست داشته برف پاکی، با مساعد شدن هوا اين مشکل را هرچه زود رفع نمايند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement