خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عواید ریاست ترانسپورت کندز ۳۱ درصد افزایش یافته است

عواید ریاست ترانسپورت کندز ۳۱ درصد افزایش یافته است

Mar 05, 2019 - 15:20

شهرکندز (پژواک، ۱۴حوت ۹۷): مسئولین ریاست ترانسپورت کندز می گویند که امسال، میزان عواید ۳۱ درصد افزایش یافته است؛ اما از جانب دیگر باشندگان این ولایت، از ارائه خدمات این اداره رضایت ندارند.

سید جواد جلالی رییس ترانسپورت کندز، به تاریخ ۱۴ حوت، به آژانس خبری پژواک گفت که وزارت مالیه در سال جاری مالی، برای این اداره، ۱۳ میلیون افغانی عواید هدف تعیین کرده بود؛ اما آنها بیش از ۱۸ میلیون افغانی را جمع آوری نموده اند که نسبت به سال پار ۳۱ درصد افزایش را نشان میدهد.

به اساس معلومات نامبرده، این اداره سال گذشته حدود ۱۳ میلیون افغانی عواید را جمع آوری نموده بود که نسبت به سال های گذشته میزان آن بلند بود.

به قول موصوف، عواید متذکره از عرضه خدمات ترانسپورتی، به دست آوردن حق العبور، از جریمه برخی رانندگان وسایط، از انتقال اموال تجارتی و برخی موارد دیگر جمع آوری شده است.

نامبرده گفت: "گرچه وضعیت مناسب نبود، ولی واردات از کشور تاجیکستان، سبب شد تا سطح عواید بلند برود."

جلالی افزود که ناامنی های سال های گذشته، بر کاهش عواید تاثیر مستقیم داشت؛ اما امسال افزایش قابل ملاحظه در آن رونما شده است.

اما باشندگان شهرکندز، از عرضۀ خدمات این اداره رضایت ندارند.

عبدالرووف که در امتداد مسیر امام صاحب و شهرکندز رانندگی میکند، به پژواک گفت: ((زمانیکه وارد شهر میشویم، مکان برای توقف موتر وجود ندارد، ریاست ترانسپورت باید این مشکل را حل کند.))

شمس الدین یکتن از دکانداران شهرکندز، به پژواک گفت: ((ازچند سال بدینسو موترها درکنار سرک ایستاده میشود که سبب ازدحام میشود، جای توقف برای وسایط نیست.))

نامبرده نیز اصرار ورزید که برای توقف موترهاى خرد، باید ایستگاه و برای موترهای کلان باید ترمینل ایجاد شود.

شماری از باشندگان شهرکندز نیز اظهارات مشابه  کردند.

اما رییس ترانسپورت کندز گفت در نظراست که به همکاری سکتور خصوصی، به سطح زون شمال دراین ولایت، یک ترمینل بزرگ برای وسایط  اعمار شود، تا مشکلات موجود شهروندان حل شود.

به قول موصوف، وزیر ترانسپورت حکم نموده که برای اعمار این ترمینل، باید زمین رایگان در اختیار سکتورخصوصی قرار داده شود و ریاست ترانسپورت، باید دراین عرصه همکاری نماید.

شایان ذکراست که افزون بر کندز، در کابل و ولایت های دیگر نیز ایستگاه های منظم برای وسایط وجود ندارد، که مردم از این ناحیه با مشکلات متعدد مواجه اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement