خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حادثات ترافیکی سال روان در بدخشان ۵۱ تن کشته و زخمی شده اند

حوادث

آرشيف

در حادثات ترافیکی سال روان در بدخشان ۵۱ تن کشته و زخمی شده اند

Mar 07, 2019 - 13:46

فیض آباد (پژواک، ۱۶ حوت ۹۷): پولیس ترافیک بدخشان می گوید که ۴۸ حادثۀ ترافیکی در جریان سال روان، ۲۰ تن به شمول ۷ کودک در این ولایت کشته و ۳۱ تن دیگر زخمی شده اند.

سمونیار سیاوش حفیظی مدیر ترافیک قوماندانی امنیه بدخشان، در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که عامل اصلی کشته و زخمی شدن شهروندان در حادثات ترافیکی، موجودیت ۸۰ درصد وسایط غیرقانونی و بدون جواز رانندگی می باشد.

موصوف افزود که در جریان سال ۱۳۹۷ در بدخشان ۴۸ حادثه ترافیکی به وقوع پیوسته که ۱۵ حادثۀ آن در شاهراه ها، ۲۰ حادثه در قرا و قصبات و ۱۳ حادثه در جاده های اطراف بوده است.

اوعلاوه کرد که در این حادثات، ۲۰ تن به شمول ۷ طفل کشته و ۳۱ تن به شمول دو زن و ۸ کودک زخمی شده اند.

به گفته وی، سال پار در سطح بدخشان ۳۷ حادثه ثبت شده که ۳۳ تن کشته و ۳۷ تن مجروح گرديده بودند.

حفیظی گفت: «به خاطر کاهش حادثات ترافیکی در دو سال اخیر، ما ۱۱ کورس آموزشی قواعد و مقررات ترافیکی را برای بیش از ۳۰۰ دریور ملکی و نظامی دایر نمودیم.»

به گفته او، عامل اصلی این حادثات؛ عدم آشنایی اکثر دریوران به قوانین و مقرارت ترافیکی و موجودیت موترهای بدون نمبر پلیت و جوازسیر، کم عرض و غیر معباری بودن جاده ها در بدخشان می باشد.

وی همچنان خاطر نشان کرد در حالیکه شهر فیض آباد گنجایش ۱۵۰۰ واسطه را دارد؛ اما در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰ واسطه فعالیت می نمایند، که این شهر گنجایش بیشتر از ۱۵۰۰ واسطه را  ندارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement