خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دختر ١٧ساله اى که در دایکندی مورد تجاوزجنسی قرارگرفته، عدالت ميخواهد

دختر ١٧ساله اى که در دایکندی مورد تجاوزجنسی قرارگرفته، عدالت ميخواهد

Mar 10, 2019 - 16:22

نیلی(پژواک، ۱۹ حوت ۹۷): مقام های محلی در دایکندی می گویند یک دختر ١٧ ساله که دو هفته قبل توسط چهار تن در ولسوالی شهرستان اختطاف و مورد تجاوز قرار گرفته است، حالا غرض دادخواهی به نیلی آمده و عدالت مى خواهد.

زکیه رضایی رئیس امور زنان ولایت دایکندی، ضمن تایید این رویداد می گوید که تحقیقات پیرامون این قضیه آغاز شده و عاملین آن، به پنجه قانون سپرده خواهد شد.

مرجان (نام مستعار) باشنده قریه «شینیه لرگر» ولسوالی شهرستان دایکندی که غرض عدالتخواهی به نیلی آمده است، به آژانس خبری پژواک گفت که حدود دو هفته قبل، توسط چهار تن اختطاف و به خانه یکی از آنان منتقل شد و از سوى پسری که در خانه اش نگهدارى ميشد، مورد تجاوز قرار گرفته است.

به گفته او، پسر یادشده بدون آنکه با وی نکاح کند، بالایش تجاوز کرده و پس از آن وی را از خانه بیرون کرده به خانه پدرش فرستاده است.

در همین حال، خدا داد پدر این دختر گفت که دخترش از سوی یک پسر مورد تجاوز قرار گرفته؛ اما به دلیل هراس از فامیل پسر، نتوانسته اند که به زودی اقدام کنند.

وی، از نهادهای عدلی و قضایی و مدافع حقوق زنان خواست تا عاملین این قضیه را به پنجه قانون بسپارند.

قابل ذکر است که روز گذشته، مسئولان محلی در ولسوالی میرامور ولایت دایکندی، از فروش یک دختر خردسال به‌ نام ریزه‌ گل جلوگیری نموده‌ و ۴ تن را در پیوند به این قضیه بازداشت کرده‌ اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement