خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تدابیرامنیتی برای مراسم نوروز اتخاذ شده است

تدابیرامنیتی برای مراسم نوروز اتخاذ شده است

Mar 12, 2019 - 16:51

مزارشریف (پژواک، ۲۱حوت ۹۷): مسئولین محلی امنیتی بلخ میگویند که برای مراسم جشن نوروز و جهنده بالا دراین ولایت، تدابیر ويژۀ امنیتی را روی دست گرفته اند.

آنها می افزایند که نظارت بر همه راه های منتهی به شهرمزارشریف را افزایش داده وهمچنان برای مقابله با هر نوع رویدادهای احتمالی امنیتی، نیروهای کافی ریزرف را نیز درساحه تعبیه نموده اند.

جشن نوروز، هر سال به تاریخ اول حمل با افراشتن جهنده منسوب به حضرت علی (رض) آغاز میشود که به شمول مهمانان خارجی و داخلی، مقامات عالیرتبه حکومت نیز اشتراک میورزند.

محمد پاسوال اکرم سامع قوماندان امنیه بلخ، به آژانس خبری پژواک گفت که نیروهای امنیتی بلخ، از چند هفته گذشتۀ بدینسو در صدد اتخاذ تدابیر امنیتی برای جشن نوروز اند.

نامبرده از همه مهمانان داخلی و خارجی تقاضا کرد که بدون کدام هراس، برای اشتراک در جشن نوروز به مزارشریف سفر نمایند.

به قول موصوف، اردوی ملی، پولیس ملی و امنیت ملی درهماهنگی تام برای برگزاری مراسم سال نو و جهنده بالا، تدابیرامنیتی شدید را اتخاذ نموده اند.

قوماندان امنیه بلخ گفت: "ازچند روز گذشته بدینسو، تمام بلندمنزل ها در شهر مزارشریف و نزدیک روضه حضرت علی (رض) تحت نظارت شدید امنیتی قرار داده ایم."

سامع علاوه کرد که تمام ارگان های کشفی امنیتی، طور هماهنگ کار میکنند تا جلو هر گونه تهدیدات را به موقع معین آن بگیرد.

به قول موصوف، به سطح شهر محلات تلاشی اضافی و نیروهای امنیتی ریزرف تعبیه شده که حتی الامکان در تامین امنیت مراسم سال نو خواهند کوشید.

سامع گفت کسانیکه برای اشتراک در مراسم نوروز وارد شهرمی شوند، باید سلاح های شان را درکمربندهای امنیتی به پولیس تحویل دهند و زمانیکه دوباره از شهر خارج میشوند، اسلحه شان را از همان محل ويژه دوباره تسلیم شوند.

قوماندان امنیه علاوه نمود که تاکنون به اساس گزارش های کشفی آنها، در برابر مراسم جشن نوروز کدام تهدید وجود ندارد و تمام هموطنان بدون ترس دراین مراسم اشتراک ورزیده میتوانند.

درعین حال، برید جنرال آدم خان متین معاون قول اردوی ۲۰۹ شاهین در زون شمال، به پژواک گفت که نیروهای اردوی ملی، برای برگزاری مراسم سال نو، احضارات همه جانبه دارند.

موصوف علاوه نمود که نظارت امنیتی و تردد گزمه ها بر همه راه های عمومی و فرعی افزایش یافته اند.

نامبرده اطمینان سپرد که مراسم سال جدید، بدون کدام رویداد امنیتی درفضاى سالم امنیتی راه اندازی خواهند شد.

به قول موصوف، در مراسم نوروز، نیروهای اردوی ملی نقش حامی پولیس ملی و ارگان های کشفی را ایفا خواهند کرد و در تشریک مساعی و هماهنگی با آنها قرار خواهند داشت.

تمنا حبیبی باشنده مزارشریف، به پژواک گفت که درکنار نیروهای امنیتی، مردم عادی هم باید در تامین امنیت جشن نوروز مسئولیت شان را ادا کنند.

نامبرده در سخنانش گفت: "با همکاری مردم، نیروهای امنیتی خوب امنیت را تامین کرده می توانند."

وی علاوه نمود که باشندگان مزارشریف در سال های گذشته نشان داده اند که درکنار نیروهای امنیتی شان ایستاده و در تامین امنیت جشن نوروز، با ارگان های امنیتی یار و یاور اند.

موصوف از مسئولین خواست تا برای تامین امنیت جشن نوروز، جلو گشت و گذار افراد مسلح با لباس شخصی را بگیرند.

حبیبی علاوه کرد که تجلیل از مراسم نوروز در فضای امن، سبب خواهد شد تا مهمانان این جشن، تصویر صلح آمیز و خوب  را از شهر مزارشریف با خود ببرند.

محمدکبیر راسخ فعال مدنی نیز گفت که نامبرده امید وار است تا نوروز امسال نیز مانند سال های گذشته در فضای امن و صمیمیت برگزار شود.

موصوف افزود که نیروهای امنیتی، باید مانند سال های گذشته تلاش بیشتر به خرج دهند تا امنیت این مراسم را تامین نمایند.

به قول نامبرده، شمارى حلقات شررپسند، خوشی و شادی مردم را تحمل کرده نمی توانند و طبعاً در پی اخلال این مراسم خواهند بود.

اما نامبرده اطمینان داد که در صورت همکاری و هماهنگی میان مردم عادی و نیروهای امنیتی، هیچ کس مجال نخواهد داشت تا فعالیت های تخریبی را انجام دهد.

موصوف افزود که نیروهای امنیتی، باید به هرگونه وضعیت احتمالی احضارات داشته باشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan