خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از بندکجکی به کندهار و لشکرگاه جریان برق دوباره تامين شد

از بندکجکی به کندهار و لشکرگاه جریان برق دوباره تامين شد

Mar 14, 2019 - 19:18

کندهار(پژواک، ۲۳حوت ۹۷): بعد از تاخیرحدود سه ماه، از بند کجکی هلمند، به شهرهای کندهار و لشکرگاه جریان برق دوباره تامين شد.

جریان برق، سه ماه پیش در پی کاهش آب در بند کجکی متوقف شده بود.

امان الله فاروقی رییس برق حوزه کندهار، به آژانس خبری پژواک گفت که از ساحه کجکی تا شهرهای کندهار و هلمند در مربوطات ولسوالی سنگین عملیات ادامه داشت، و در اثر بارندگی شدید، در چند ساحه به پایه ها و لین های برق آسیب وارد شده بود.

موصوف علاوه نمود که تیم های مسلکی ریاست بریشنا از دو روز بدینسو در ساحه حضور دارند و تا این دم ۶۰ فیصد کار ترمیم پایه ها و لین ها را تکمیل نموده و انتقال برق آغاز شده است.

وی میگوید که تیم های تخنیکی توظیف شده تا زمانی به سر رسیدن کارهای ترمیماتی در ساحه موجود خواهند بود، بنا براین جریان برق در طول روز قطع و در شب وصل خواهد شد.

انتقال برق از بند کجکی ده روز قبل آغاز شده ولی بعد از سپری شدن پانزده دقیقه دوباره قطع شد.

فاروقی در مورد گفت که تعدادی باشندگان برخی قریه های بند کجکی در واکنش به تقاضای برق بیشتر، یک پایه برق را منهدم نموده بودند که سپس،  از توزیع عادلانه برق برای آنها قناعت داده شد.

به قول موصوف، یک هفته بعد پایه ترمیم و انتقال برق دوباره شروع شد اما باز هم بعد از گذشت چند دقیقه قطع میشد که در نهایت ریاست حوزوی برق کندهار تصمیم گرفت تا همرای یک تیم تخنیکی وارد منطقه شود و مشکل اساسی را ریشه یابی نماید.

فاروقی میگوید، پایه های و لین های گذشته خیلی فرسوده شده بود،  کار نصب پایه ها و لین های جدید برق در ساحه آغاز و اکنون تکمیل شده است.

نامبرده گفت، به اساس قرارداد عقد شده، پایه ها و لین های نصب شده جدید یک سال ورانتی دارد، اگرکیفیت کار رضایت بخش نباشد، شرکت بريشنا این پروژه را تحویل نمیگیرد و شرکت ذیربط نواقص موجود را برطرف میکند.

وی میگوید که ریاست بريشنا کندهار درحال حاضر لین های کهنه را ترمیم میکند و طور آزمایش با مصرف اعظمی آن را فعال خواهد کرد، در صورتیکه کیفیت اش خوب نباشد و نواقص داشته باشد، این پروژه از شرکت مربوطه تسلیم گرفته نمیشود.

قابل ذکراست که حدود یکسال پیش، اداره انکشافی ایالات متحده امریکا، به ارزش ۴۵ میلیون دالر، پروژه تمدید ۴۰۳ پایه و لین های جدید به سر رسید.

بر بند کجکی ۳ توربین نصب شده که ۵۱ میگاوات برق را تولید میکند و ۲۰ میگاوات آن به کندهار انتقال میشود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement