خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان امنیه جدید بلخ بعد از سه ساعت درگیری معرفی شد

قوماندان امنیه جدید بلخ بعد از سه ساعت درگیری معرفی شد

Mar 14, 2019 - 20:41

مزارشریف (پژواک، ۲۳حوت ۹۷): قوماندان امنیه جدید ولایت بلخ، بعد از سه ساعت درگیری میان منسوبین وزارت امور داخله و حامیان مسلح عطامحمد نور معرفی شد و درگیری سبب جراحات ۱۸ تن گردید.

در پیوند به معرفی جنرال عبدالرقیب مبارز منحیث قوماندان امنیه جدید بلخ، بعد از ظهر امروز، میان نيروهاى امنيتى و طرفداران مسلح عطامحمد نور درگیری بوقوع پیوست که تا عصر امروز ادامه یافت، در نهایت قوماندان امنیه جدید معرفی شد.

خوشحال سادات معينى امنيتى وزارت امور داخله گفته است که جنرال عبدالرقيب قومندان امنيه بلخ معرفى گرديد.

موصوف افزوده است: ((از منسوبین قطعات ويژه پولیس، پولیس و اردوی ملی سپاس که قوت دولت را به نمایش گذاشت و حکم رییس جمهور را بدون تاخیر تطبیق نمودند، از حمایت قاطبه مردم نیز تشکر که بر نیروهای شان اعتماد دارند.))

قوماندان امنیه جدید بعد از معرفی اش ناوقت امروز در خطاب به باشندگان بلخ گفت: ((مشکل بوجود آمده رفع شد، هیچ نوع تشویش وجود ندارد، همه شهروندان می توانند تا در فضاى آرام و طور آزادانه گشت و گزار کنند؛ اطمینان میدهم که هیچگونه چالش و مشکل امنیتی وجود ندارد، مردم با ما است، ما برای تامین امنیت بهتر برای شما آماده ایم.))

به قول موصوف، کسیکه در برابر حکومت مرکزی بغاوت میکند، سرکوب خواهد شد.

درگیری امروز در مزارشریف ۱۸ مجروح بر جا گذاشت که ۱۰ تن شان منسوبین امنیتی اند و به شفاخانه ملکی این ولایت انتقال شدند.

نورمحمد فیض سرطبیب شفاخانه ملکی بلخ، به پژواک گفت که سه زن در جمع مجروحین شامل اند و وضعیت صحی سه تن وخیم است.

از جانب دیگر قول اردوی ۲۰۹ شاهین اردوی ملی در بلخ طی انتشار خبرنامه نگاشته است که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، بر شهر مزارشريف کاملاً مسلط اند و هیچکس از این ناحیه تشویش نداشته باشد.

منبع مینگارد که کنترول شهر در اختیار نیروهای اردوی ملی است، به هیچکس اجازه نخواهد تا امنیت را مختل نماید و مردم به زندگی عادی شان ادامه دهند.

همچنان در خبرنامه تذکر داده شده که میان نیروهای امنیتی در شهر هیچ نوع رویاروی صورت نگرفته، بلکه افراد مسلح در برابر نیروهای امنیتی قرار داشتند که خوشبختانه مشکل حل شد، ملیشه های مسلح بازداشت و خلع سلاح شدند.

منبع علاوه میکند: ((مردم اطمینان خاطر داشته باشند، نیروهای امنیتی برای تامین امنیت و آرامش شما کار میکنند و برضد افراد مسلح غیرقانونی که امنیت شهر را اخلال میکنند، برخورد قانونی با آنها صورت خواهد گرفت.))

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement