خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضان، به شکل نمایشی کار قیرریزی سرک قلعه قاضی شهرکابل را افتتاح کردند

معترضان، به شکل نمایشی کار قیرریزی سرک قلعه قاضی شهرکابل را افتتاح کردند

Mar 14, 2019 - 14:47

کابل (پژواک، ۲۳ حوت ۹۷): ده ها تن از باشنده هاى غرب کابل در یک حرکت سمبولیک در اعتراض به بی توجهی حکومت نسبت به مشکلات شان، امروز به شکل نمايشی کارقیر ریزی ده کيلومترسرک خامه درشهرکابل را افتتاح کردند.

این معترضان که حوالی ظهر امروز (پنجشنبه) درساحۀ قلعۀ قاضى تجمع کرده بودند، بشکل نمايشى با قطع نوار کار قیر ریزی این سرک را آغاز کردند.

سرک قلعه قاضی دشت برچى که چندین شهرک را با جاده شهید مزاری وصل می کند، ده کيلو متر طول و حدود ۱۰ متر عرض دارد.

داکتر محمد یاسین راضی یکتن از اهالی منطقه به پژواک گفت که از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۴ تاکنون چندین بار رئیس جمهور و معاون دوم رئیس جمهور وعده سپردند که  اين سرک را به زودى قيرريزى می کنند؛ اما تا حال هيچ گام عملى برداشته نشده است.

شریف وطندوست از فعالان مدنی به آژانس خبری پژواک گفت که بیش از دوصد هزار تن در این ساحه زندگی می کنند و سرک يکى از نيازهاى عمده آنان است که بايد به اين مشکل رسيدگى شود.

وی گفت که چندین بار رئیس جمهور غنى و سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور به مردم تعهد سپردند که  اين سرک را به زودترین فرصت قیر می کنند؛ اما تاکنون به تعهدات شان عمل نکرده اند.

محمد جاوید طهماسی دیگر از فعالان مدنی، به پژواک گفت که با این حرکت شان می خواهند مشکلات خود را به گوش حکومت برسانند و اميد است که به آن توجه جدى شود.

وى افزود که به علت خامه بودن سرک، باشنده هاى اين ساحه درطول سال  با مشکلات مواصلاتى روبه رو بوده و از سبب گرد و خاک، با امراض گوناگون مصاب می گردند.

نصیر احمد یکتن از رانندگان سرک قلعه قاضی، با انتقاد از خامه بودن سرک یاد شده گفت: «به دلیل خرابی سرک هر روز موتر ما عوارض می کند.»

حسین که در ساحه قلعه قاضی دکان خوراکه فروشى دارد، نيز به پژواک گفت که اين سرک قبلاً جغل اندازی شده بود، اما به مرور زمان جغل آن از بين رفته است و مردم از گرد و خاک آن به تنگ آمده اند.

اما عبدالجلیل سلطانی سخنگوی شاروالی کابل، از معترضان خواست که مشکل شان را با وکلای گذر شریک کنند تا از طریق وکلای گذر به مشکلات شان رسیدگی صورت بگیرد.

قابل ذکر است که قبل از این نیز فعالان مدنى و مردم چندین بار در شهرکابل و ولایات به عنوان اعتراض به بى توجهى دولت، قسمتی از سرک کاهگل کرده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement