خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دانش: به زودى نتایج نهایی انتخابات ولسى جرگه از شش ولایت اعلام خواهد شد

دانش: به زودى نتایج نهایی انتخابات ولسى جرگه از شش ولایت اعلام خواهد شد

Mar 16, 2019 - 18:37

کابل (پژواک، ٢٥ حوت ٩٧) : سرور دانش معاون دوم رييس جمهور مى گويد که به زودى، نتایج نهایی انتخابات ولسى جرگه از شش ولایت اعلام خواهد شد.

در يک خبرنامه که از طرف دفتر مطبوعاتى معاونت دوم رياست جمهورى منتشر شده، آمده است که کَرِن دیکر معاون سفیر امریکا در کابل، امروز با سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کرد.

منبع افزوده است که در این دیدار، موضوعات مرتبط به پروسه صلح و همکاری جامعه جهانی در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده مورد بحث قرار گرفت.

خانم کَرِن دیکر معاون سفیر امریکا، از اقدامات حکومت افغانستان برای تعیین کمیشنران جدید کمیسیون های انتخاباتی استقبال کرد و برای همکاری با این کمیسیون ها اعلام آماده گی کرد.

به گفته وی، با تعیین کمیشنران جدید در نحوۀ مدیریت هردو نهاد، خوشبینی های فزاینده مبنی بر احیای اعتماد مردم نسبت به پروسه انتخابات بوجود آمده و همکاران بین المللی افغانستان امیدوار اند که روند اجراآت کمیسیون های جدید انتخاباتی با شفافیت و مطابق انتظار مردم افغانستان باشد.

در خبرنامه آمده است که سرور دانش معاون رئیس جمهور، اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی و آمادگی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را دو اولویت اساسی کمیسیون های انتخاباتی خواند. وی نسبت به اینکه بین کمیشنران جدید کمیسیون های انتخاباتی هماهنگی های بیشتری وجود دارد و روند اجراآت مربوطه نیز به سرعت و دقت بیشتر دنبال می شود، ابراز خوشبینی کرد.

به گفتۀ دانش، نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ١٨ ولایت قبلا اعلام شده و کار کمیسیون های انتخاباتی برای اینکه برای نتایج ولایات باقی مانده نیز اعلام شود، به شدت جریان دارد و به زودی ممکن نتایج نهایی شماری از ولایات اعلام خواهد شد.

وی افزود که براساس معلومات ارائه شده از سوی کمیسیون های انتخاباتی، از میان ولایات باقی مانده، نتایج نهایی انتخابات پارلمانی شش ولایت به زودی اعلام خواهد شد.

معاون رئیس جمهور، با تأکید براینکه حکومت افغانستان مکلفیت های قانونی اش را برای همکاری با کمیسیون های انتخاباتی در زمینه های مالی، تخنیکی و اداری به دلیل محدودیت زمانی به سرعت انجام خواهد داد گفت که حکومت در امور داخلی کمیسیون ها هرگز مداخله نخواهد کرد.

وی تأکید کرد که هرگونه تصمیم نسبت به اولویت های ملی مرتبط به انتخابات، باید براساس تفاهم و توافق نظر همه جوانب ذیدخل اعم از احزاب سیاسی، کاندیدان، جامعه مدنی، جامعه بین المللی و حکومت اتخاذ گردد.

در خبرنامه آمده است که راجع به مذاکرات صلح نیز سرور دانش، مذاکرات بین الافغانی را اولویت اصلی روند مذاکرات صلح خوانده و به جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم در روابط استراتیژیک هردو دولت افغانستان و امریکا تأکید کرد.

موصوف از تصمیم حکومت افغانستان، مبنی بر بازنگری هیأت مذاکره کننده دولت خبر داده و اطلاع رسانی شفاف از روند مذاکرات صلح را برای اذهان عامه به خصوص مردم افغانستان مهم خواند.

معاون سفیر امریکا ضمن ارائه معلومات لازم در خصوص روند مذاکرات صلح، از دیدگاه های معاون رئیس جمهور در مورد چگونگی پیشرفت مذاکرات صلح استقبال کرده گفت که همۀ موارد مطرح شده را با دولت امریکا شریک می سازد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement