خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نهمين دور مسابقات انتخاب تيم ملى تکواندو در کابل آغاز شد

نهمين دور مسابقات انتخاب تيم ملى تکواندو در کابل آغاز شد

Mar 16, 2019 - 16:13

کابل (پژواک، ۲۵حوت ۹۷): نهمين دور رقابت ها براى انتخاب تیم ملی تکواندوى بزرگسالان کشور با اشتراک ۲۶۰ ورزشکار در کابل آغاز گرديد.

اين مسابقات، امروز (٢۵حوت) در جمنازيوم تربیت بدنی، آغاز شد.

 نجیب الله سکندر رييس فدراسیون تکواندوى افغانستان، در اين مراسم گفت که در اين مسابقات، ورزشکاران ۳۱ ولایت به شمول شانزده افغان مهاجر در ایران و پاکستان اشتراک دارند و برای شش روز با هم رقابت ميکنند.

به اساس معلومات او، در اين مسابقات ورزشکاران در هشت بخش و وزن های مختلف رقابت مى کنند و در نتيجۀ مسابقات، ٣٢ ورزشکار به تیم ملی راه پیدا مى کنند.

وی از کمیته ملی المپیک و تربیت بدنی خواست تا به افزايش معاش و امکانات اعضای تیم ملی فدراسیون ها توجه کنند و مطابق به دستاوردهای فدراسیون ها برای آنان، بودجه مشخص نمايند.   

منقوش الدین نسیمی رئیس فدراسیون ورزشی پوهنتون های افغانستان، در اين مراسم گفت که چهل ورزشکار محصل در این رقابت ها اشتراک دارند.

به گفته او از میان اين چهل تن، پنج تن که بلند ترین امتیاز را به دست بیاورند، در مسابقات جهانی محصلین اين رشته در ایتالیا که سه ماه بعد برگزار می شود، اشتراک مى کنند.

او گفت که سطح مسابقات، خیلی بالا رفته است و دیده می شود که ورزشکاران نیز آمادگی کامل دارند تا درخشش خوبی داشته باشند.

حفیظ الله ولی رحیمی رئیس تربیت بدنی و ورزش و رييس کمیته ملی المپیک، ضمن استقبال از راه اندازی این رقابت ها گفت: "فدراسیون ملی تکواندو، یکی از مهمترین فدراسیون هاى کشور است که توانسته دستاوردهاى خوبی در عرصه ورزش داشته باشد."

او افزود: "ما آرزومند هستیم که این جوانان کشور، بتوانند تاریخ کشور را رقم بزنند و برای کشور افتخارات بزرگ را به دست بیاورند."

ری ژا هیونگ سفیر کوریای جنوبی برای افغانستان که در مراسم افتتاحیه این رقابت ها حضور داشت،  گفت که کوریای جنوبی، از بنیانگذاران ورزش تکواندو است و در حال حاضر، بیش از ۹ میلیون باشنده اين کشور، کمربند سیاه در این رشته دارند.  

او علاقمندى جوانان افغان به اين رشته را ستود و گفت که  در حال حاضر، تکواندو در بیش از ۲۰۰ کشور جهان بازی می شود و در کُل، حدود هشتاد میلیون ورزشکار مصروف این ورزش در سراسر جهان مى باشند.

وی از ورزشکاران افغان خواست که تلاش کنند و زحمت بیشتر بکشند تا افتخار به دست آوردن مدال ها را در مسابقات جهانی، برای کشور شان بياورند.

قوام الدین از ولایت هرات، ورزشکاری که توانست نخستین رقابتش را به پیروزی در این مسابقات آغاز کند، به آژانس پژواک گفت: "شش ماه آماده گی خاص به این رقابت ها داشتم و انشاءالله با درجه خوب به قطار ۳۲ بهترین راه پیدا می کنم."

او گفت که سطح رقابت ها نسبت به سال گذشته، خیلی بالا رفته است و ورزشکارانى که قبلا برای این رقابت ها آمادگی نداشته اند، نخواهند توانست امتیاز خوبی در اين مسابقات داشته باشند.

صفی الله اشتراک کننده ديگر اين مسابقات از ولایت سمنگان گفت: "حسی خوبی دارم و پنج ماه می شود که در قرنطین قرار داشتم و امیدوارم بتوانم درخشش خوبی داشته باشیم."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement