خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بیش از ۶۰ هزار اصله نهال در دایکندی غرس می‌شود

بیش از ۶۰ هزار اصله نهال در دایکندی غرس می‌شود

Mar 17, 2019 - 17:19

نیلی(پژواک، ۲۶حوت ۹۷): کمپاین نهال شانی بهاری تحت شعار«غرس نهال برای صلح پایدار»  امروز در شهر نیلی مرکز دایکندی آغاز گردید.

این کمپاین نهال شانی از سوی ریاست‌های محیط زیست و زراعت و اداره شاروالی شهرنیلی به راه انداخته شده و قرار است، بیش از ۶۰ هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر و زینتی، توسط این ادارات غرس گردد و این کمپاین مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

عبدالقیوم صداقت سرپرست شاروالی شهرنیلی، به آژانس خبری پژواک گفت که این اداره در سه ناحیه شهر نیلی به تعداد ده هزار وپنجصد اصله نهال مثمر وغیرمثمر را غرس خواهد کرد که ۵۰۰ اصله نهال آن داخل ماسترپلان شهری می‌باشد.

 عبدالواحد فیروزی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری دایکندی گفت که این ریاست، نزدیک به ۳۰ هزار اصله نهال را برای دهقانان این ولایت توزیع می کند که شامل نهال های مثمر سیب، زردآلو، بادام، انگور، گیلاس و چند نوع دیگرمی‌باشند.

او علاوه کرد که نهال‌های زینتی و مثمر، بیرون ازدایکندی وارد شده و غیرمثمر آن، تولید خود این ولایت می‌باشد.

علی‌مدد ساحل رئیس محیط زیست دایکندی می‌گوید که غرس نهال، می‌تواند باعث کاهش آلودگی محیط زیست، امراض‌های گوناگون و جلوگیری از سرازیر شدن سیلاب ها و نیز باعث تقویت اقتصادی خانواده ها خواهد شد.

 وی گفت که این اداره نیز حدود ۲۰ هزار اصله نهال را غرس خواهد نمود.

به گفته وی، همه سالانه برنامه نهال‌شانی از سوی ادارات مسئول آغاز می‌شود و امسال نسبت به هر سال دیگر، به دلیل برف و بارندگی‌های بیشتر در ایام زمستان، نهال‌هایی زیادی غرس خواهد شد؛ اما در راستای رشد وپرورش و همچنان محافظت این نهال‌ها توجه چندان صورت نمی‌گیرد، این بار دیده شود که این ادارات چه خواهند کرد، گذر زمان روشن خواهد ساخت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement