خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دهها تن از نيروهاى امنيتى و افراد ملکى که به ترکمنستان پناه برده بودند، دوباره به کشور برگشتند

دهها تن از نيروهاى امنيتى و افراد ملکى که به ترکمنستان پناه برده بودند، دوباره به کشور برگشتند

Mar 18, 2019 - 20:53

کابل (پژواک ٢٧ حوت ٩٧): وزارت دفاع ميگويد، ۵۸ تن از سربازان سرحدی و تعدادی از افراد ملکی بشمول اطفال و زنان که در نتیجه درگیری شدید مخالفين در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس وارد خاک ترکمنستان شده بودند، دوباره به افغانستان برگشت نمودند.

اين مطلب در خبرنامه اى که از سوى اين وزارت به نشر رسيده، بيان شده است.

منبع افزوده است که نیروهای مذکور دوباره از طریق بندر تورغندی داخل خاک افغانستان شده و به وظایف شان برگشته و هموطنان ملکی ما که از اثر تهدیدات جنگ وارد خاک ترکمنستان شده بودند، دوباره به خانه های مسکن گزین گردیده اند.

اما منبع مى نويسد که در نتیجه حملات شدید مخالفين در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس بر علاوه مقاومت شدید نیروهای دفاعی و امنیتی افغان که تلفات هنگفت به دشمن وارد شده، متاسفانه 58 تن از سربازان سرحدی از سوی دشمن اسیر گردیده اند.

وزارت دفاع ميگويد که عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی افغان جهت آزاد سازی این سربازان از چنگ مخالفين ادامه داشته و نیروهای دفاعی و امنیتی کشور متعهد اند تا با راه اندازی این عملیات ها لانه های مخالفين را در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس از بین برده و فضای صلح و ثبات را برای مردم بادغیس بمیان بیاورد.

همچنان در اعلاميه وزارت امور خارجه نيز آمده است که نظر به شرایط جنگی و حملات مخالفين بر بالامرغاب بادغیس، شماری از هموطنان مان که به ترکمنستان پناه بردند، پس از رسیدگی و خدمات صحی دولت ترکمنستان دوباره به کشور بر گشتند.

از سوى ديگر، عبدالعزیز بیگ رییس شورای ولایتی بادغیس می گوید که بر اثر تلاش حکومت مرکزى و وزارت خارجه، شام دیروز کشور ترکمنستان اجازۀ ورود به سربازان مرزی گیرمانده در مرز ترکمنستان را داده اند.

به گفتۀ وى، این شمار سربازان که حدود ۷۰تن میرسند، پس از ورود به خاک ترکمنستان، دوباره به افغانستان بازگشتند.

جمشید شهابی سخنگوی والی بادغیس نیز نجات نیروهای مرزی را تایید می کند و میگوید که پس از تلاش های پی هم حکومت مرکزی، کشور ترکمنستان اجازه عبور به خاکش را داده و این سربازان دوباره بازگشته اند.

اين در حاليست که سه روز پیش طالبان به گونۀ تهاجمی بالای پوسته های و تولی نیروهای مرزی در منطقه موریچاق ولسوالی بالامرغاب حمله کردند و همزمان نیروهای مرزی قرارگاه‌های شان را ترک کردند و به نقطۀ مرزی مرز ترکمنستان فرار کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement