خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی، نشان سید جمال‌الدین افغان را به خانوادۀ سفیر کشته شدۀ امارات اعطا کرد

غنی، نشان سید جمال‌الدین افغان را به خانوادۀ سفیر کشته شدۀ امارات اعطا کرد

Mar 18, 2019 - 16:03

کابل(پژواک،۲۷حوت۹۷): رئیس جمهورغنى در سفرش به امارات متحدۀ عربی، با خانواده سفیر پيشين آن کشور در کابل که در يک انفجار در کندهار کشته شده بود، دیدار کرد و نشان دولتی سید جمال الدین افغان را به آنها اعطا نمود.

جمعه‌ محمد عبدالله یلیل الکعبی سفیر پیشین امارات متحده عربی در افغانستان و ده تن دیگر به شمول دوعضو شورای ملی افغانستان، در انفجاری در مهمانه ولایت کندهار در ماه جدی ۱۳۹۵ کشته و ۱۸ تن دیگر زخمی شدند.

در خبرنامه ریاست جمهوری آمده است که  محمداشرف غنی رییس‌جمهور، صبح امروز در دومین روز سفرش به امارات متحدۀ عربی، با خانوادۀ جمعه‌ محمد عبدالله یلیل الکعبی دیدار کرد.

منبع افزوده است که رییس جمهور غنى، یک بار دیگر ضمن ابراز تسلیت، به پاس خدمات ارزندۀ عبدالله یلیل الکعبی، نشان دولتی سید جمال‌الدین افغان را به خانواده او اعطا نمود.

 رييس جمهور افغانستان گفته است: «شهید جمعه محمد عبدالله یلیل الکعبی در جریان ماموریتش در افغانستان، در راستای توسعۀ روابط همه‌ جانبه، تحکیم ثبات و جلب همکاری‌ها تلاش‌های زیادی انجام داد و در اجرای وظایف از خود شایستگی نشان داده است.»

منبع افزوده است که رییس جمهور؛ پس از اعطای نشان مذکور، طی صحبتی از فعالیت‌های اجتماعی و خیریۀ شهید جمعه محمد عبدالله یلیل الکعبی ستایش کرده، گفت که افغانستان و امارات متحدۀ عربی، روابط دیرینه و برادرانه دارند.

غنى افزود: « دشمنان مردم نمی ‌توانند با انفجار و انتحار به روابط دو کشور صدمه برسانند.»

در خبرنامه تصریح شده است که سپس شیخ خلیفه بن تحنون بن محمد آل نهیان رئیس امور شهدای امارات متحدۀ عربی صحبت کرده، گفت که رابطه افغانستان و امارات متحدۀ عربی، رابطه برادری است و قربانی جمعه محمد عبدالله یلیل الکعبی، نشان‌ دهندۀ این است که "ما در هرگونه شرایط، در کنار هم قرار داریم."

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement