خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پنج مامور در تورخم به اتهام فساد گرفتار شدند

پنج مامور در تورخم به اتهام فساد گرفتار شدند

Mar 18, 2019 - 14:49

 

جلال آباد (پژواک، ۲۷ حوت ۹۷): در رابطه به قضایای فساد در شهرک تورخم ننگرهار، پنج مامور ادارات مختلف بازداشت شده اند.

مسئولین میگویند که این اقدام، به منظور مبارزه علیه فساد در شهرک تورخم مربوط ولسوالی مومنددره این ولایت اتخاذ شده و هنوز هم پلان ایجاد اصلاحات دراین خصوص موجوداست.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار، به تاریخ ۲۷ حوت، به آژانس خبری پژواک گفت که کمپاین مبارزه علیه فساد اداری، به ریاست شاه محمود میاخیل والی ننگرهار راه اندازی شده که تاکنون طی آن، پنج تن در شهرک تورخم دستگیرشده اند.

موصوف علاوه کرد که پولیس پنج کارمند کمیساری، گمرک و ترانسپورت تورخم بازداشت شدند که شکایات زیاد درمورد شان ثبت شده بود.

به قول خوگیانی، منسوبین ويژه مبارزه علیه جرایم جنایی وزارت امور داخله، در شهرک تورخم دو کارمند کمیساری، دو مامور گمرک تورخم  و یک منسوب اداره ترانسپورت را به سبب آغشته بودن در فساد دستگیر نموده اند.

موصوف علاوه کرد که تحقیقات درمورد بازداشت شدگان ادامه دارد و دوسیه های شان بلافاصله به څارنوالی محول خواهند شد.

به اساس یک خبر دیگر، برای ایجاد اصلاحات و جلوگیری از فساد در قوماندانی امنیه ننگرهار، به شمول معاون اداری، برای چهار مدیریت و قطعه خاص پولیس مسِولین جدید معرفی شدند.

سخنگوی والی گفت که تحت ریاست پاسوال غلام سنایی ستانکزی، افراد تازه تعیین شده و منسوبین مبارزه علیه جرایم جنایی که از مرکز آمده بودند، دیروز در مقام ولایت همراۀ شاه محمود میاخیل والی ننگرهار در دفتر کارش با وی دیدار نمودند.

به اساس معلومات خوگیانی، به اساس حکم وزارت امور داخله، دگروال سیدخلیل احمد منحیث معاون اداری قوماندانی، تورن مجید قوماندان قطعه خاص، سمونوال فضل کریم منحیث مدیر مبارزه علیه جرایم جنایی، سمونیار فرهاد به صفت مدیر مخابره و دگروال عتیق الله ایماق به صفت مدیر ترافیک تقرر حاصل نموده و رسماً به وظایف شان آغاز نمودند.

قایل ذکراست که پژواک، چندی پیش درمورد موجودیت فساد در شهرک تورخم، گزارش مستند را منتشر نموده بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement