خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده تن در هرات در اثر جاری شدن سیلاب ها، جان باخته اند

ده تن در هرات در اثر جاری شدن سیلاب ها، جان باخته اند

Mar 19, 2019 - 11:02

هرات (پژواک، ۲۸ حوت ۹۷): مقام های محلی در هرات می گویند که در پی باران های دو روز اخیر و جاری شدن سیلاب ها در نقاط مختلف این ولایت، ده تن جان باخته اند.

غلام جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید که در دو روز گذشته، ریزش باران شدید و جاری شدن سیلاب ها در شهر و ولسوالی‌ های هرات، سبب خسارات جانی و مالی شده است.

موصوف افزود که در اثر این سیلاب ها، چهار زن در ولسوالی غوریان، دو کودک در ولسوالی رباط سنگی، دو مرد در ولسوالی زنده جان و دو مرد هم در حومۀ شهر هرات جان باخته اند.

به گفته او، در اثر این سیلاب ها، صدها جریب زمین زراعتی، خانه های مسکونی، باغ ها و جویبارها تخریب شده است.

وی خاطر نشان کرد که تیم های ادارۀ مبارزه با حوادث طبیعی، جهت بررسی خسارات به ساحات آسیب دیده فرستاده شده اند و پس از ارزیابی، به متضررین کمک توزیع خواهد شد.

این در حالی است که نهادهای جامعه مدنی، برای مساعدت به آسیب دیده گان ناشی از حوادث طبیعی، کمپاین جمع آوری کمک ها را در ۳۴ ولایت کشور راه اندازی نموده اند.

اسلام الدین بها یک تن از اعضای ارگان ملی و اجتماعی جوانان افغانستان که مسئولیت برپایی یکی از این خیمه ها را در چهارراهی پشتونستان شهر کابل به عهده دارد، گفت که کمک به همنوعان، از مسئولیت های فردی هر شخص می باشد.

موصوف افزود با توجه به اینکه دولت به تنهایی قادر به مددرسانی به آسیب دیده گان حوادث طبیعی نمی باشد، نهادهای جامعه مدنی در همسویی با دولت، کمپاین سرتاسری را راه اندازی نموده اند.

او خاطرنشان کرد که هرچند فرهنگ مساعدت تا به حال در کشور نهادینه نشده و استقبال مردم کمرنگ است؛ اما راه اندازی همچو حرکت ها در آینده مردم را تشویق به مددرسانی خواهد کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan