خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سه نیروی خیزش مردمی در جوزجان کشته شدند

سه نیروی خیزش مردمی در جوزجان کشته شدند

Mar 19, 2019 - 16:32

شبرغان، هرات(پژواک، ۲۸ حوت ۹۷): از کشته شدن سه نیروی خیزش مردمی در یک کمین گروه طالبان در جوزجان، خبر داده شد و در یک انفجار در هرات، یک تن کشته و شش تن زخمی شدند.

فریدون انیق سخنگوی والی جوزجان، به آژانس خبری پژواک گفت این افراد، صبح امروز حین برگشت از ولسوالی آقچه در مسیر راه بین ولسوالی آقچه و خانقاه، با کمین طالبان روبرو شدند و هر سه تن در اثر گلوله باری مخالفین کشته شدند.

موصوف افزود که طالبان، قبل از رسیدن نیروهای امنیتی ساحه را ترک کرده بودند و اجساد قربانیان، حوالی ظهر امروز به خانواده های شان تسلیم داده شد.

با این حال، برخی باشنده گان ولایت جوزجان، در واکنش به ناآرامی ها در شاهراه شبرغان-آقچه و خانقاه می گویند که افزایش ناامنی ها باعث نگرانی مردم شده است.

شگوفه آروین یکی از باشنده های شهر شبرغان گفت که از جنگ و خونریزی خسته شده اند و امیدوارند که مذاکرات صلح، نتیجه بدهد و مردم از بدبختی نجات یابند.

طالبان در مورد این رویداد تا به حال ابراز نظر نکرده اند.

این در حالی است که حدود پانزده روز قبل نیز طالبان در این مسیر دو تن  از باشنده گان ولسوالی خانقاه را به قتل رسانده و یک موتر هایلکس آن ها را با خود برده بودند.

بر بنياد یک خبر دیگر از ولایت هرات، در یک انفجار در منطقه «عمه سکینه»، یک تن کشته و سه تن زخمی شده اند.

عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات گفت که بعد از ظهر امروز، انفجار دریک موترسایکل سه چرخه در محل «عمه سکینه» در ناحیه دوازدهم شهر هرات، صورت گرفت که در نتیجه یک تن کشته و شش غیرنظامی زخمی شدند.

به گفته او، تاکنون علت وقوع این انفجار معلوم نیست و تحقیقات در زمینه آغاز شده است.

در همین حال، داکتر عارف جلالی سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات می گوید که یک کشته و هفت زخمی رویداد یادشده، به شفاخانه منتقل شده اند.

موصوف افزود که مجروحین، همه مردان جوان و میان سال اند.

 تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

ازسويى هم، پولیس فاریاب یک تن راکه قصد انتقال یک ماین بَشکه یی را به داخل شهر میمنه داشت، بازداشت کرده است.

مل پاسوال غیب الله سادات قوماندان امنیه فاریاب، به آژانس خبری پژواک گفت یک فرد دستوری طالبان، صبح امروز که قصد انتقال یک ماین بُشکه یی ده کیلوگرامی را از مربوطات ولسوالی خواجه سبزپوش به شهر میمنه داشت، حین ورود به شهر دستگیر شد.

موصوف افزود: «این شخص که سید فاروق جان آغا نام دارد، یکی از دعا خوانان مشهور در این ولایت می باشد که به دستور گروه طالبان، یک ماین بُشکه یی را به داخل شهر انتقال می داد.»

به گفته او، طالبان حدود دو ماه قبل این شخص را بازداشت کرده بودند؛ اما در بدل رهایی اش از وی خواسته بودند تا یک مقدار مواد انفجاری را به هدف از بین بردن والی فاریاب به میمنه انتقال بدهد.

وی علاوه کرد، پس از آن که سید فاروق جان آغا از سوی طالبان رها شد، تحت تعقیب ارگان های کشفی و امنیتی قرار داشت و از یک ماه به این سو تدابیر شدید امنیتی در شهر میمنه انخاذ گردیده بود، تا جان والی فاریاب مصئون باشد.

سید فاروق مظنون، صبح امروز در محلی که از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بود، به پژواک گفت: «طالبان چندی پیش مرا از راه مزار – میمنه، از موتر پائین نموده و ۵۰۰ هزار افغانی ام را گرفتند و من موضوع را به اجمل یکی از قوماندانان طالبان مطرح کرده بودم.»

موصوف افزود که روز گذشته، اجمل قوماندان برایش زنگ زده و گفته است بیا که رئیس استخبارات گروه طالبان از پاکستان آمده است تا پولت را بپردازد.

وی علاوه کرد: «من آنجا رفتم و صبح امروز حین برگشت، طالبان یک نفر را به موترم بالا نمودند، تا او را به شهر میمنه برسانم؛ اما وقتی که داخل شهر می شدیم، پولیس ما را گرفت و من متوجه شدم که در موترم ماین است.»

اجمل قوماندان طالبان، به پژواک گفت که سید فاروق جان را می شناسد؛ اما ده سال می شود که او را ندیده و با او تماس هم نگرفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement