خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"هر شهروند بايد خود را در برابر محیط و شهرش مسئول بداند"

"هر شهروند بايد خود را در برابر محیط و شهرش مسئول بداند"

Mar 20, 2019 - 13:49

کابل (پژواک، ۲۹حوت ۹۷): ده‌ها تن از باشندگان ناحیه سوم شهرکابل، به پیشواز سال نو و نهادینه سازی فرهنگ تنظیف شهر، امروز در يک حشر پاک کارى شرکت نمودند.

اين حشر، از سوی باشندگان ناحیه سوم به همکاری شاروالی کابل، در مربوطات این ناحیه راه اندازی گردید.

عبدالواسع رحمانی یکی از اشتراک کنندگان در این حشر تنظیفی گفت: "آمد آمد سال نو است، ما خواستيم تا یک حرکت نمادین و  فرهنگی داشته باشیم؛ تا همه شهروندان متوجه شوند که برای پاک کاری و تنظیف شهر شان مسوول اند."

او گفت که امروز دهها تن از جوانان باسهم گيرى فعال دراين حشر نشان دادند که  هر شهروند بايد خود را در برابر محیط و شهرش مسئول بداند.

وی افزود: "ما درآستانۀ حلول سال نو قرارداريم، طبق رسم دیرینه، همه ساله مردم خانه های شان را پاک می کنند و ما با این حرکت خواستیم تا به شهروندان نشان دهیم که درکنار پاک کاری خانه های شان، به پاک کاری وتنظیف شهر و محیط شان نیز توجه نمایند.

مریم یکتن از اشتراک کنندگان دیگر این حشر به پژواک گفت: "امروز جمع شدیم تا به پیشواز سال نو شهر خود را پاک کنیم، تا هم شهرما پاک شود و هم امراض کم شود."

او گفت که درنظر دارند تا به طول پنج کیلومتر، ساحه ناحیه سوم از وجود کثافت پاکسازى گردد.

میرویس عصررییس ناحیه سوم شاروالی کابل، ضمن استقبال از این اقدام خودجوش باشنده هاى اين ناحيه گفت: "امروز ما در همکاری با شورای فرهنگی پل سرخ و باشندگان ناحیه سوم، حشر عمومی را راه اندازی کردیم و در نظر داریم تا مکانیزمى را برای ترویج فرهنگ شهرنشینی واحساس مسئولیت شهروندان ایجاد کرده باشیم."

او گفت: "در نظر داریم تا در درازمدت، مدیریتی شهری به شیوۀ شهروندمحوری را پیش ببریم و شهروندان را در تنظیف و پاک کاری شهر و محیط شان دخیل بسازیم."

وی از تمامی شهروندان خواست تا همانطوریکه به پیشواز سال نو، خانه های شان را پاک می کنند در پاک کاری محیط شان نیز سهم بگیرند.

وی نقش مردم را در رعایت فرهنگ شهر نشینی و پاک کاری شهر، مهم تلقی کرد و گفت تا زمانیکه مردم در پاک کاری سهیم نشوند، شهر عاری از کثافات نخواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement