خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دلبر نظرى: زنان کشور بايد براى دفاع از حقوق شان متحد باشند

دلبر نظرى: زنان کشور بايد براى دفاع از حقوق شان متحد باشند

Mar 23, 2019 - 14:27

کابل (پژواک، ٣ حمل ٩٨): وزارت امور زنان ضمن تقدير از برخی خبرنگاران زن به شمول خبرنگار پژواک، از ايجاد رياست نظارت و ارزيابى به هدف حل مشکلات زنان در نهادهاى غير دولتى خبر داد.

نبيله مصلح معين مالى و ادارى اين وزارت، امروز در مراسم تقدير از خبرنگاران زن، که از سوى آن وزارت در کابل تدوير يافته بود، گفت که وزارت امور زنان از طريق رياست يادشده که تازه آغاز به کار کرده است،  با کارکنان زن در اداره هاى غيرحکومتى از نزديک ديدن مى کند تا مشکلات آنها را دريابند و براى حل آن اقدام کند.

به گفته او شمارى از خانم ها در ادارات غير دولتى با مشکلاتى چون معاش پايين، آزار و اذيت، تبعيض و غيره مواجه هستند و هدف از ايجاد رياست يادشده، رسيدگى به اين مشکلات است.

دلبر نظرى وزير امور زنان، در اين نشست ضمن تقدير از کار خبرنگاران زن، نقش خبرنگاران را در اطلاع رسانى و انعکاس مشکلات زنان ارزنده خواند.

به گفته او در اين روز­هاى حساس که گفتگوهاى صلح با طالبان مسلح جريان دارد، خبرنگاران در انعکاس خواست هاى زنان، مى توانند نقش اساسى داشته باشند.

او افزود: «ما همه صلح مى خواهيم، همه تشنه صلح هستيم؛ اما ما صلح با اتحاد و با عزت مى خواهيم، ما آن طالبانى را نمى خواهيم که مثل گذشته ما زنان را به شلاق بزند.»

وى از تمام زنان کشور خواست که براى دفاع از حقوق شان متحد باشند.  

در پايان برنامه امروز، براى ٢٠ تن از خبرنگاران زن از رسانه هاى مختلف، تقديرنامه داده شد.

زرغونه صالحى خبرنگار بخش ديتا ژورناليزم آژانس خبرى پژواک، شامل خبرنگارانى است که از سوى وزارت امور زنان، به آنان به پاس شايستگى هاى شان در عرصۀ خبرنگارى، تقديرنامه ها داده شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement