خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبیدالله بارکزی از سوی افراد مسلح ناشناس در کندهار کشته شد

عبیدالله بارکزی از سوی افراد مسلح ناشناس در کندهار کشته شد

Mar 23, 2019 - 17:23

کندهار (پژواک، ۳ حمل ۹۷): عبیدالله بارکزی نماینده پیشین مردم ارزگان در ولسی جرگه، در یک حملۀ چریکی در شهرکندهار کشته شد.

رویداد متذکره، حوالی ساعت سه ونیم بعد از ظهر امروز(۳ حمل ) در منطقه سری جامع مربوط ناحیه ششم شهرکندهار به وقوع پیوسته است.

عزیزاحمد عزیزی سخنگوی والی کندهار، قتل عبیدالله بارکزی را به آژانس خبری پژواک تایید نمود و گفت که افراد مسلح، وی را با شلیک مرمی کشته اند.

نامبرده افزود که تاهنوز جزییات بیشتر دراین خصوص موجود نیست؛ اما پولیس وارد ساحه رویداد شده و تحقیقات در مورد ادامه دارد.

اما یک منبع امنیتی که نخواست از وی نام برده شود، به پژواک گفت که عبیدالله بارکزی، چاشت امروز در یک خانه مهمان بود؛ اما بعد از ظهر حین خروج از منزل مذکور و سوار شدن در موتر، هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و جان داد.

مسئولیت این رویداد را کسى به عهده نگرفته است.

قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان مسلح، با انتشار اعلامیه اى اذعان نموده که طالبان در قتل عبیدالله بارکزی دخیل نیستند.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در مورد ترور عبیدالله بارکزی گفته است که متاسفانه افغانستان امروز یک پسر معتهد و با وفا را از دست دارد.

این مطلب در خبرنامۀ که از سوی ارگ به آژانس خبری پژواک فرستاده شده، بيان شده است.

منبع به حواله رییس جمهور نوشته است که با تاسف فروان خبر شد که دشمنان افغانستان در نتیجه حمله تروریستی عبیدالله بارکزی نماینده پیشین مردم ارزگان در ولسی جرگه را به قتل رساند.

وی گفته است که بارکزی به حیث یک افغان وطن دوست و ملی با امنیت، ترقی و ثبات افغانستان بی اندازه محبت داشت و به همین خاطر در کنار نمایندگی خوب موکلینش از حاکمیت قانون و منافع ملی دفاع میکرد.

موصوف به خانواده بارکزی، موکلین او، مردم ارزگان، اعضا و رهبری شورای ملی بخاطر قتل وی اظهار همدردی و تسلیت عرض میدارد و از بارگاه حق به او خوهان جنت فردوس شده است.

عبیدالله بارکزی در دور پیشین ولسی جرگه نماینده مردم ارزگان بود؛ اما این بار از کابل نامزد شده بود، ولی پیروز نشد.

قابل ذکر است که دو سال قبل، حفیظ الله بارکزی پسرعبیدالله بارکزی، درحمله مسلحانه بر منزل معلم میرولی نماینده اسبق مردم هلمند در ولسی جرگه، در کابل کشته شده بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement