خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نخستین نمایشگاه دایمی «گل پایتخت» در شهرکابل گشايش يافت

نخستین نمایشگاه دایمی «گل پایتخت» در شهرکابل گشايش يافت

Mar 23, 2019 - 14:49

کابل (پژواک، ۳حمل ۹۸): امروز نخستین نمایشگاه دایمی «گل پایتخت» در پارک حصۀ اول خيرخانه مربوط حوزۀ يازدهم شهرکابل گشايش يافت و قرار است سه همچو نمايشگاه ديگر نيز در اين شهر ايجاد شود.

در این نمایشگاه که شاروالى به همکارى قوريه داران راه اندازى کرده است، صدها نوع گل و نهال، براى فروش به نمايش گذاشته شده است.

نجیب الله الکوزی رییس سرسبزی شاروالی کابل، در مراسمى که به اين مناسبت تدوير شده بود، گفت که این نخستین نمایشگاه گل پایتخت است که به منظور تشویق مردم به سرسبزی راه اندازی شده است.

او گفت که این نمایشگاه، دایمی می باشد و محصولات قوريه داران، در اين محل به نمايش گذاشته و فروخته مى شود. 

به گفته او اکثریت شهروندان کابل که علاقه مند پرورش و حفاظت گل ها و درختان مى باشند، مى توانند از اين نمايشگاه بر علاوۀ به دست آوردن نهال، معلومات در مورد پرورش و حفاظت گل ها و درختان نيز کسب کنند.    

موصوف گفت که قرار است به زودی سه همچو نمایشگاه دیگر، در پارک علاو الدین ناحیه سوم، پارک شهرنو ناحیه چهارم و پارک بلاک ششم ناحیه دوازدهم شهر کابل گشايش يابد.

محمد نبی یکتن از گل فروشان که در این نمایشگاه اشتراک دارد، گفت که در این نمایشگاه، بوته و تخم انواع گل ها و نهال هاى درخت هاى مثمر و غیرمثمر، از سوى حدود پنجا قوريه دار به نمایش گذاشته شده است.

موصوف افزود که این نمایشگاه، می تواند آدرس خوب برای شهروندان باشد تا  از اين محل، انواع گل ها و نهال ها  را به قیمت ارزان خریداری نمایند.

محمد سلیم یک تن از اشتراک کنندگان گفت که خیلی علاقه دارد تا در منزل، گل های مختلف داشته باشد؛ اما نداشتن آگاهی در مورد پرورش گل ها و یک آدرس مشخص برای خریداری گل، سبب شده تا این خواستش تحقق نیابد.

موصوف افزود که اکنون آمده است تا در مشوره با گلفروشان، گل ها را خریداری و چگونگى پرورش آن را ياد بگيرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement