خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشنده گان غور: حکومت بجای ابراهیم ملکزاده پسر اش را در ولسی جرگه معرفی کند

باشنده گان غور: حکومت بجای ابراهیم ملکزاده پسر اش را در ولسی جرگه معرفی کند

Mar 24, 2019 - 20:44

فيروزکوه (پژواک ٤ حمل ٩٨): باشنده گان سه ولسوالی غرب ولایت غور در پیوند به اعلان نتایج انتخابات ولسى جرگه از حکومت میخواهند که جانشین محمدابراهیم ملکزاده پسرش را در ولسى جرگه معرفی نماید.

باشنده گان ولسوالی های ساغر، پسابند و شهرک ولایت غور بعد از ظهر امروز طی یک گردهمایی در پیوند به اعلان نتایج انتخابات ولسى جرگه در آن ولسوالی ها از حکومت میخواهند که جانشین مرحوم محمدابراهیم ملکزاده که یک ماه قبل در اثر گازگرفتگی جان داد پسرش را در پارلمان معرفی نماید.

آنان هشدار میدهند که اگر به این خواست شان توجه نشود، در انتخابات ریاست جهموری شرکت نخواهند کرد .

آنان میگویند که داکتر ابراهیم ملکزاده در سه دوره انتخابات پارلمانی با بلند ترین آرا در ولسى جرگه کشور راه یافته بود و او همواره در دوره وکالتش برای حفاظت از خاک در مقابل دشمنان نیز در سنگر نبرد جنگیده است.

نوراحمد نظامی باشنده ولسوالی شهرک ولایت غور میگوید که داکتر ابراهیم ملکزاده تنها کاندید بوده است که 8 هزار رای را از آن ولسوالی به دست آورده است، هر کس جز اعضای خانواده آن جانشینش در ولسى جرگه تعيین شود، قابل قبول آنان نخواهد بود.

وی از حکومت میخواهد که پسر داکتر ابراهیم ملکزاده را جانشین وی تعيین نمایند.

او ميگويد: " داکتر صاحب رهبر ما بود، او هشت هزار رای گرفت در انتخابات ما چطور قبول کنیم که این رای مردم ما نادیده گرفته شود، شخص که لیاقتش را ندارد، جایش تعیين شود، ما میخواهیم پسر داکتر صاحب به عوضش معرفی شود و از ما نمایندگی کند."

بلال باشنده ولسوالی ساغر میگوید که هیچ فردی جز اعضای فامیل ملکزاده نمیتواند جانشینش در ولسى جرگه کشور تعيین شود.

وی هشدار میدهد که آنان نمى مانند که ۱۹هزار مردم که برای ملکزاده رای داده بودند، بی سرنوشت بمانند.

به گفته او، اگر حکومت به خواست شان توجه نکند، به انتخابات ریاست جمهوری شرکت نخواهند کرد.

وى افزود: " ده هزار رای گرفت از مردم ما چطو حکومت رای اینقدر مردم نادیده گرفته میتانه، ما میخواهیم اعضای فامیلش تعیين شود، اگه نه ما به انتخابات شرکت نمیکنیم و انتخابات تحریم میکنیم."

این باشنده گان طی قطعه نامه های از حکومت خواستار معرفی فرزند داکتر محمد ابراهیم ملکزاده منحیث جانشین پدرش در ولسى جرگه، رسیدگی به محرومیت های مردم، جلوگیری از تحرکات دشمن در بهار سال جاری شده و دراین قطعنامه ها نیز هشدار داده اند که اگر به خواست های شان توجه نشود، در انتخابات شرکت نمیکنند.

از سوی هم عبدالحی خطیبی سخنگو والی غور با تایيد این گفته های میگوید که آنان قطعه نامه گردهمایی مردم سه ولسوالی را در یافت کرده اند و تمام گزینه های این قطعه نامه ها را با حکومت مرکزی در جریان قرار خواهند داد.

او ميگويد: " ما قطعه نامه های مردم ولسوالی های شهرک، ساغر و پسابند دریافت کرده ایم، در این قطعه نامه ها مردم خواستار معرفی فرزند داکتر ابراهیم به عنوان جانشینش در ولسى جرگه شده اند، همچنان خواستار توجه به محرومیت های شان و ساخت سرک های شان شده و خواستار عملیات های ضد طالب ها شده اند و هشدار دادند که اگر توجه نشود در انتخابات شرکت نمیکنند."

 داکتر محمد ابراهیم ملکزاده در انتخابات ولسى جرگه با بدست آوردن 19،438 رای در مرحله نهايی برنده انتخابات از کاندیدان پیشتاز شناخته شده بود، اما بیشتر از یکماه میشود به دلیل آنچه گاز گرفتگی گفته میشود، در منزلش جان داد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement