خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان ننگرهار: نیروهای امنیت ملی به مردم ملکی تلفات وارد نموده است

باشندگان ننگرهار: نیروهای امنیت ملی به مردم ملکی تلفات وارد نموده است

Mar 24, 2019 - 15:37

جلال آباد (پژواک، ۴ حمل ۹۸): نیروهای خاص امنیت ملی شب گذشته در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار عملیات کردند؛ اما باشندگان محل میگویند که در این عملیات هشت فرد ملکی کشته و زخمی شدند و پنج تن دیگر نیروهای امنیت ملی با خود برده اند.

اداره ولایتی ننگرهار این عملیات را تائید کرده و می گوید که در مورد هویت کشته شدگان تحقیقات آغاز شده است.

شماری از فعالان مدنی و باشندگان ولسوالی بهسود امروز "۴ حمل" در مقابل مقام ولایت در شهر جلال آباد تظاهرات کرده اند.

رئیس خان غرنی رییس انجمن جوانان اصلاحی ولسوالی بهسود و یک تن از تنظیم کنندگان این تظاهرات به آژانس خبری پژواک گفت که شب گذشته نیروهای خاص قطعۀ ۰۲ امنیت ملی در منطقۀ گردی کڅ ولسوالی بهسود بر یک خانه عملیات کرده است.

وی میگوید که در این عملیات به شمول شماری از مهمانان پنج تن کشته، سه زخمی و پنج تن دیگر نیروهای امنیتی با خود برده اند.

برهان سیرت یک تن از فعالان مدنی از میان تظاهرکنندگان از اداره ولایتی خواست که در خصوص این رویداد بررسی کند و تأکید کرد که دولت باید در مورد افراد کشته شده ثبوت ارایه کند که با کدام گروه مسلح رابطه داشتند.

 خیرالرحمن مومند اشتراک کنندۀ دیگر اين تظاهرات گفت که حکومت علاوه بر کشتن افراد ملکی تلاش داشت که از تظاهرات آنان جلوگیری کند.

وی افزود: " ما خواستیم که اجساد کشته شدگان را به مقام ولایت انتقال دهیم و در آنجا صدای خود را بلند نماییم؛ اما اجازه داده نشد که اجساد را به داخل شهر ببریم و اکنون از اینجا نیز دور شدیم."

از سوی دیگر عطاءالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به آژانس خبری پژواک گفت که نیرهای خاص امنیت ملی شب گذشته عملیات کردند؛ اما در مورد هویت کشته شدگان به دستور والی بررسی میشود.

یک منبع باوری دیگر که خواست نامش در گزارش ذکر نشود به آژآنس خبری پژواک گفت که تمام کشته و زخمی شدگان این رویداد افراد غیرنظامی اند.

 در این اواخر به سطح زون شرق کشور در عملیات نیروهای دولتی تلفات افراد ملکی بیشتر شده است.

حدود دو هفتۀ قبل از این عملیات در حصارک ننگرهار و بادپش لغمان نیز در اثر عملیات همین نیروها افراد ملکی کشته و زخمی شده بودند.

مسوولان ولایتی میگویند که افراد مسلح از خانه های مردم بر نیروهای دولتی فیر میکنند؛ زیرا در شلیک جوابی نیروهای دولتی به غیرنظامیان تلفات وارد شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement