خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبيدالله بارکزى در کابل به خاک سپرده شد

عبيدالله بارکزى در کابل به خاک سپرده شد

Mar 24, 2019 - 14:49

کابل (پژواک،۴حمل ۹۸):سخنرانان درمراسم به خاک سپاری عبیدالله بارکزی عضو پيشين ولسى جرگه، استخبارات منطقه را مسوول ترور بارکزی خوانده، خواهان شناسايى و مجازات عاملان قتل او شدند.

عبیدالله بارکزی نماینده پیشین مردم ارزگان در ولسی جرگه و نامزد انتخابات ۱۳۹۷ ولایت کابل، دیروز از سوی افراد مسلح ناشناس در مربوطات ناحیه ششم شهر کندهار کشته شد.

پیکرعبیدالله بارکزی امروز طی مراسم ویژه در حضیره شورای ملی به خاک سپرده شد.

در اين مراسم  شماری از مقام هاى دولتی، اعضای شورای ملی، و اعضاى خانواده و اقارب عبيدالله بارکزى شرکت داشتند.

اين درحالى است که حفيظ الله پاڅون بارکزى پسرعبيدالله بارکزى نيز در ماه جدى سال ١٣٩٥ در حمله مهاجمان بر منزل معلم ميرولى نماينده مردم هلمند در کابل، کشته شده است.

محمد اسماعیل بارکزی پسرعبیدالله بارکزی در مراسم به خاک سپارى پدرش در صحبت با رسانه ها گفت که پدرش از سوی استخبارات منطقه به دلیل اینکه یک شخص وطندوست بود و در صدد تامین صلح در کشور بود ترور شده است.

وى گفت که محمد اشرف غنى رييس جمهور براى فاتحه خوانى به منزل او رفته بود.

موصوف ضمن قدردانی از رییس جمهور افزود:«ما در چند سال حکومت وحدت ملی چهار شهید دادیم و ما يازده برادر آماده هستیم به خاطر تعقیب راه پدر ما شهید شویم، با شهید شدن پدرم تمام افغان ها غمگین و متاثر شده اند، پدرم مربوط به یک قوم و ولایت نبود.»

محمد اسماعیل بارکزی که قوماندان کندک انتقالات هوایی اردوی ملی است، می گوید که باید عاملان قتل پدرش شناسایی و مورد پیگیرد قرار گیرند.

فضل هادی وزین عضو رهبری حزب اسلامی افغانستان که به نمایندگى از این حزب در مراسم امروز صحبت می کرد، بارکزی را شخص مخلص و وطندوست خوانده گفت که حکومت در شناسايى و مجازات کسانى که در همچو قتل ها دست دارند، ناکام بوده است.

وى از حکومت خواست که قاتلان عبيدالله بارکزى را شناسايى و مجازات کنند.  

عرفان الله عرفان منشی پيشين ولسی جرگه گفت که عبيدالله بارکزی مرد پابند به ارزش های ملی و اسلامی بود و همواره برای عدالت خواهی صدا بلند می کرد.

او می گوید که همه اعضای ولسى جرگه و رهروان او راه بارکزی را تعقیب خواهند کرد و برای عدالت و تامین صلح در کشور تلاش خواهند نمود.

وی افزود:«دشمنان مردم افغانستان در تلاش اند تا کسانی را که اندیشه ملی و اسلامی دارد و همواره صدای افغان دوستی را بلند می کند ترور کنند، راه نجات ما در برابر دسیسه های دشمنان و قتل های زنجیره یی اتحاد و وحدت ما است.»

عرفان نیز از حکومت خواستار شناسایی و پیگیرد عاملان قتل بارکزى شد .

محمد علم ایزدیار نایب اول مشرانو جرگه که در این مراسم حضور داشت نیز ترور بارکزی را به استخبارات منطقه ربط داد و از حکومت خواست تا در برابر قتل های زنجیره یی خاموشی اختیار نکند .

او می گوید که بارکزی تنها به مربوط به ارزگان نبود، بل او برای تامین عدالت و صلح در کشور صدا بلند کرده بود و نباید حکومت و اعضای شورای ملی از کنار این قضیه به ساده گی بگذرند.

وی ضمن تاکید بر تامین صلح و اتحاد افغان ها از حکومت خواست تا عاملان این رویداد را شناسایی و مورد پیگیرد قرار دهد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement