خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هزاران نهال در دو ناحيۀ شهرکابل غرس گرديد

هزاران نهال در دو ناحيۀ شهرکابل غرس گرديد

Mar 25, 2019 - 16:08

کابل(پژواک، ۵ حمل۹۸): شاروالی کابل به هدف کاهش آلودگی هوا، در ادامۀ کمپاین نهال شانی به همکارى مردم، هزاران نهال را در دو ناحيۀ شهرکابل غرس کرد.

کمپاین نهال شانی، امروز در نواحی بیست و دوم و پانزدهم شهر کابل راه اندازی شد.

صدها باشندۀ ناحيۀ ٢٢ شهرکابل، ضمن غرس هزاران نهال درساحات مختلف اين ناحيه، برنامه های خاصی اسپ سواری، نمایشات ورزشی و اتن ملی را انجام دادند.

احمد ذکی سرفراز شاروال کابل، طى صحبتى گفت که اين اداره در سال روان، به هدف سرسبزی شهرکابل برعلاوۀ غرس نهال‌ها، ساخت پارک‌های تفریحی، سرسبزی تپه‌های کابل، تنظيم سیستم آب قطره‌ای برای حفاظت از نهال‌های غرس شده را روی دست دارد.

وی  درحاليکه از مردم خواست تا برای کاهش آلوده‌گی هوای کابل، نهال غرس کنند، افزود: "ما در کنار مردم برای سرسبزی کشور کار میکنم تا یک شهر سرسبز داشته باشیم و همکاری وعلاقه مندی مردم ما را بیشتر علاقه مند می سازد."

صفی الله عبدی رئیس ناحیه ٢٢ شاروالی کابل همچنان گفت: "این کمپاین متفاوت تر با سال های گذشته است، مردم علاقه مند سرسبزی شده اند و آماده اند درکنار کارمندان شاروالی، از نهال ها وگل ها محافظت و نگهداری نمایند."

وی همچنان از مردم خواست تا پروژه هايی را که ضرورت است اولویت بندی کرده تا مطابق آن، برنامه های انکشافی در این ناحیه عملی گردد.

غلام محمد یکتن از باشندگان ناحیه بیست و دوم گفت که مردم حالا ارزش داشتن محیط و فضای سبز را دانسته و تلاش می کنند تا مسئولیتى را که در قبال محیط زیست و نسل آینده دارد، به شکل درست انجام دهد.

وی گفت: "باید هر شهروند، حداقل یک نهال غرس و از آن محافظت نماید تا ده سال دیگر، چالشى به نام آلودگی هوا نداشته باشیم."

در همین حال، شماری از باشندگان ناحیه پانزدهم شهر کابل نیز کمپاین غرس نهال را راه اندازی کردند.

محمد ایوب مظلوم یار مسئول شهرک امارات شیخ زاهد واقع قصبه شهر کابل گفت که مردم نسبت به گذشته، خیلی علاقه مند سرسبزی شده اند و میخواهند تا یک محیط سرسبز و شاداب داشته باشند.

وی افزود که آنان امروز در یک حرکت نمادین، در همکاری با ناحیه پانزدهم شهر کابل، حدود سه هزار نهال را در این ساحه غرس کردند.

او گفت: "مردم منطقه تعهد سپردند که در حفاظت و آبیاری این نهال، با کارمندان سرسبزی شاروالی کابل همکاری کنند.

وی همچنان از تمامی باشندگان شهر کابل خواست تا در سرسبزی و شادابی شهر شان سهم گرفته و حداقل یک نهال غرس کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement