خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اتحادیه اروپا از پروسه صلح به رهبری افغان ها حمایت می کند

اتحادیه اروپا از پروسه صلح به رهبری افغان ها حمایت می کند

Mar 26, 2019 - 11:04

کابل(پژواک،٦حمل ۹۸): اتحادیه اروپا می گوید که پروسه صلح مربوط به افغان ها است و این اتحادیه، از پروسه صلح  به رهبرى افغانها حمایت می کند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اورپا، امروز در دیدار با داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت در قصر سپیدار، گفت که صلح یک نیاز جدی افراد بشر می باشد و از همین رو، کشورهای اروپایی از پروسه صلح به رهبری افغان ها حمایت می کند.

موصوف افزود که اتحادیه اروپا همیشه از مردم افغانستان در همه عرصه ها حمایت کرده است و در پروسه صلح در کنار افغان ها می باشد و از انتخابات ریاست جمهوری نیز حمایت خواهد کرد.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت، ضمن خوش آمدید گویی به فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت که تامین صلح به معنی بازگشت به روزهای تاریک گذشته نیست، بلکه به معنی تقویت کشور و مردم با حفظ دستاوردهای گذشته است.

وی افزود: «توقع مردم انتخابات عادلانه ریاست جمهوری و دیگر انتخابات ها بوده و تامین صلح عادلانه آرزوی مردم است.»

موصوف خاطر نشان کرد که حکومت وحدت ملی، با حمایت های بین المللی به خصوص اتحادیه اروپا در برگزاری انتخابات و تامین صلح عادلانه متعهد است.  

این در حالی است که خانم فدریکا موگرینی روز گذشته (۵ حمل)، در دیدار با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان، یادآور شده است که تامین صلح در افغانستان به نفع پاکستان می باشد.

موصوف افزوده است که اتحادیه اروپا از روند کنونی گفتگوهای صلح افغانستان حمایت می‌ کند و در تلاش است تا با نقش موثر و در تبانی با روند مصالحه، باعث تشویق طرفین جهت نیل به یک صلح پایدار در افغانستان گردد.

وی گفته است: «ما با پاکستان به گونه مشترک کار می‌ کنیم، تا صلح در افغانستان تامین شود.»

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در این دیدار تعهد کرده است که کشورش در روند صلح افغانستان مسئولیت‌ های خود را ادا خواهد کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement