خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان يک زن را در فارياب و یک افسر اردوی ملی را در نیمروز کشتند

طالبان يک زن را در فارياب و یک افسر اردوی ملی را در نیمروز کشتند

Mar 26, 2019 - 13:45

 

میمنه (پژواک، ۶ حمل ۹۸): در اثر اصابت شش مرمی هاوان مخالفین مسلح در شیرین تگاب فارياب، یک زن کشته شده، یک افسر اردوی ملی درنیمروز به قتل رسید و ربايندگان، يک کودک ٦ ساله را در دايکندى کشته اند.

عبدالکریم یورش مسئول مطبوعات قوماندانی امنیه فاریاب، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان عصر روز گذشته، با پرتاب شش مرمی هاوان در مرکز ولسوالی شیرین تگاب، سبب کشته شدن یک زن و  جراحت شش تن به شمول یک پسر ۱۰ ساله و یک دختر ۱۲ ساله گرديدند.

یک‌ منبع دیگر در شیرین تگاب گفت که طالبان، زمانی هاوان پرتاب کردند که حوالی ساعت ۴ عصر، مسئولین محلی جسد میرحمزه قوماندان امنیه شیرین تگاب را دفن می کردند.

موصوف افزود که یک مرمی هاوان، در بین بازار اصابت کرد و ۶ تن را زخمی ساخت که وضعیت صحی یکی از آنان وخیم بود و به ولایت جوزجان منتقل گردید.

میر حمزه قوماندان امنیه شیرین تگاب، از قوماندانان سابق و برجسته جنبش ملی بود که چهار روز قبل، توسط افراد مسلح در بازار مجروح شد؛ اما به دلیل مساعد نبودن زمینۀ نشست چرخبال و مسدود بودن شاهراه، شب گذشته جان باخت.

طالبان مسلح، در این مورد تا به حال چیزی نگفته اند.

از کشته شدن یک افسر اردوی ملی در ولایت نیمروز خبر داده شد.

مقام های محلی در نیمروز می گویند که گروه طالبان، یک افسر اردوی ملی را که چندی قبل از ولسوالی دلارام ربوده بودند، به قتل رسانده اند.

حاجی نعمت الله صدیقی عضو شورای ولایتی نیمروز، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان حدود یک هفته قبل، بریدمل محمد حامد افسر لوای چهارم قول اردوی ۲۱۵ میوند مستقر در ولسوالی دلارام این ولایت را اختطاف و عصر روز گذشته، جسدش را داخل یک بوجی انداخته و در کنار سرک رها کرده بودند.

موصوف افزود که این افسر، پیش از این در ولسوالی دلارام ایفای وظیفه می کرد؛ اما در این اواخر به دلیل غیرحاضری منفک شده بود.

وی علاوه کرد که نیروهای امنیتی، جسد این افسر را به مرکز ولسوالی دلارام و از آنجا به شهر زرنج انتقال و به فامیلش تسلیم داده اند.

طالبان در این مورد تا به حال ابراز نظر نکرده اند.

از سویی هم جسد پسر۱۲ ساله ا‌ی که هفتۀ قبل در قریه فیض آباد ولسوالی شهرستان دایکندی از سوی رباینده‌گان اختطاف گردیده بود، روزگذشته توسط نیروهای کشفی پیدا و به خانواده او تسلیم داده شد.

غلام سخی‌غفوری فرمانده قوماندانى امنیه دایکندی، به آژانس خبرى پژواک گفت  رباینده‌گان از خانواده الله نور ١٢ ساله، مطالبه پول کرده بودند که بعد ازدریافت نکردن پول؛ این طفل را به شکل فجیع به قتل رسانده  و جسدش را در چاه انداخته و بالایش خاک و خاشاک ریختانده بودند.

وی گفت، در پیوند به این قضیه دو تن بازداشت شده که به جرم شان اعتراف کرده اند.

از سوی دیگر، خانواده الله نور خواستار اعدام قاتلان او در انظار عمومی اند و از نهادهای عدلی و قضایی می‌خواهند که تمام آدم‌ربایان و قاتلانی که در این قضیه دست دارند را در انظار عمومی اعدام کنند.

قربان کاکای الله نور به پژواک گفت: "اشخاص قاتل از ارقارب ما می‌باشد؛ اما با آن‌ها هیچ خصومت و دشمنی نداشته ایم."

 اين درحاليست که حدود ٢٠ روزقبل، مهساى ٦ ساله در شهرکابل ازسوى دو تن ربوده شده وپس ازآنکه خانواده اين کودک، به خواست ربايندگان پاسخ مثبت داده نتوانست، او را به قتل رسانيدند.

پوليس کابل، اين دوتن را که به جرم شان اعتراف کرده اند، بازداشت کرده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement