خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت خارجه معاون سفیر پاکستان در کابل را احضار کرد

وزارت خارجه معاون سفیر پاکستان در کابل را احضار کرد

Mar 26, 2019 - 20:49

کابل(پژواک،۶حمل۹۸):وزارت امور خارجه افغانستان، معاون سفیر پاکستان در کابل را به خاطر اظهارات غیر مسئولانه عمران خان نخست وزیر آن کشور احضار کرد.

در خبرنامه ای که از سوی دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده،آمده است که این وزارت اعتراض شدیدش را در پیوند به اظهارات غیر مسئولانه اخیر نخست وزیر پاکستان در مورد روند گفتگو های صلح و ایجاد حکومت موقت بیان نموده است.

منبع می نویسد که این گفته ها نمونه یی آشکار از پالیسی مداخله جویانه پاکستان و عدم احترام به حاکمیت و اراده ملی مردم افغانستان می باشد.

در خبرنامه آمده است که وزارت خارجه ،سفیر افغانستان در اسلام آباد را برای بحث بیشتر به کابل نیز فرا خوانده است.

این در حالی است که عمران خان، نخست وزير پاکستان دیروز دوشنبه (۵ حمل) به خبرنگاران در اسلام‌آباد گفته است که حکومت افغانستان با پافشاری پیهم برای گفتگوی مستقیم با طالبان، مانع پیشبرد مذاکرات صلح با این گروه شده است.

او افزوده است که قرار بود با نمایندگان طالبان در مورد صلح افغانستان در اسلام آباد دیدار کند؛ اما به دلیل مخالفت‌های حکومت افغانستان، این نشست برگزار نشد.

به گفته وى، گفتگوهای صلح زمانی موفق خواهد شد که یک "حکومت موقت" در افغانستان ایجاد گردد.

تا حال ميان نماينده گان طالبان و ايالات متحدۀ امريکا پنج بار مذاکرات صلح صورت گرفته است؛ اما به نتايج نهايى دست نيافته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement