خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: افزایش حضور زنان در سطوح رهبری ادارات محلی اولویت حکومت است

عبدالله: افزایش حضور زنان در سطوح رهبری ادارات محلی اولویت حکومت است

Apr 01, 2019 - 17:35

کابل (پژواک، ۱۲ حمل ۹۸): رئیس اجرایی حکومت، تلاش برای توانمندسازی زنان و فراهم نمودن زمینه برای حضور آنان در ادارات حکومتی را، از اولویت های حکومت وحدت ملی عنوان کرد.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت، این مطلب را بعد از ظهر امروز در نشست کمیته اجرایی توانمندسازی زنان در قصر سپیدار، بیان کرد.

در این نشست، «طرح پیشنهادی استخدام زنان منحیث معاونین اجرایی والیان» و همچنان «طرح تطبیق قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال در خیابان‌ها و اماکن عامه» از سوی کمیته اجرایی یادشده در جلسه پیشکش گردید.

دلبر نظری وزیر امور زنان در این نشست گفت که حضور اندک زنان در سطح رهبری ادارات محلی، یکی از نگرانی‌ های جدی زنان می باشد و در برخی ولایات حضور زنان در سطوح تصمیم‌ گیری اندک است.

وی گفت: «ایجاب می‌ کند که در این خصوص، در روشنایی طرح پیشنهادی اقدامات لازم صورت گیرد.»

موصوف، آزار و اذیت جنسی زنان را یکی دیگر از چالش‌ های اساسی زنان در شرایط کنونی کشور عنوان کرده، خواستار تطبیق جدی قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال در خیابان‌ها و اماکن عامه گردیده از رئیس اجرایی حکومت خواست تا در این خصوص توجه لازم نماید.

سپس رئیس اجرایی حکومت، هر دو طرح را در پرنسیب تصویب نموده و خواستار درج پیشنهادات متذکره گردید.

وی گفت که طرح های پیشنهادی را جزء اجندای شورای وزیران قرار خواهند داد، تا روی طرح های یادشده در شورای وزیران بحث و گفتگوی لازم صورت گیرد.

همچنان وی، تلاش برای توانمندسازی زنان و فراهم نمودن زمینه برای حضور آنان در ادارات حکومتی را از اولویت های حکومت وحدت ملی خواند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement