خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک طفل در دایکندی مورد تجاوزجنسی قرار گرفته است

یک طفل در دایکندی مورد تجاوزجنسی قرار گرفته است

Apr 03, 2019 - 17:22

نیلی(پژواک، ۱۴حمل ۹۸): پولیس دایکندی از تجاوزجنسی بالای یک پسر ۶ ساله در ولسوالی میرامور این ولایت خبر داده، می گوید که در پیوند به این قضیه، پسر ۱۷ ساله اى را بازداشت و دوسیه اش را به څارنوالی فرستاده است.

محمد مجاهد مدیر عمومی مبارزه با جرایم جنایی قوماندانی امنیه دایکندی گفت که این قضیه، دو روز قبل در روستای دورافتادۀ «باغ» ولسوالی میرامور دایکندی اتفاق افتاده بود و پولیس در پیوند به آن، یک پسر ۱۷ ساله را بازداشت کرده است.

موصوف افزود که در جریان سال گذشته، ۴۸۸ واقعه جنایی صورت گرفته بود که یک قضیه لواط نیز شامل آن بود که در پیوند به این قضایا، بیش از یکهزار تن بازداشت شده اند.

به گفته وی، فقر اقتصادی، اعتیاد به موادمخدر و دعاوی بر سر ملکیت ها، تاثیر مستقیم بر افزایش جرایم جنایی دارد.

زمان مرادی عضو دفتر ساحوی کمیسیون مستقل حقوق بشر در دایکندی، از وضعیت بد اطفال در این ولایت اظهار نگرانی نموده و از دولت محلی و مرکزی خواهان توجه به این قشر آسیب پذیر شد.

خبرنگار آژانس خبری پژواک، در این راستا خواستار معلومات بیشتر از اداره څارنوالی شده است؛ اما هیچ کس حاضر به ارایه معلومات نشده و یک مسئول ولایتی با توهین و تحقیر، خبرنگار را از دفتر بیرون کرده است.

این در حالی است از چند روز به این سو، تصویری از جسد حامد رضایی کودک ۱۲ ساله افغان که باشنده اصلی ولایت سرپل می باشد، در صفحات اجتماعی دست به دست می شود.

خانواده حامد رضایی، به بی بی سی گفته اند که او پیش از خودکشی در (۱۱ حوت) سال روان به دوستانش گفته بود که یک نفر به او «تجاوز» کرده است.

عبدالشکور رضایی پدر حامد مهاجر افغان در ایران گفته است که با گذشت یک ماه از این حادثه، هنوز سرنوشت دوسیه و شکایت آن ها نامشخص است.

موصوف به نقل از همصنفی ‌های او گفت: «او توسط فردی با موترسایکل‌ به زور به جایی برده شد و پس از بازگشت، او به دوستانش گفته که آن فرد به او تجاوز جنسی کرده است.»

محمد هارون نجم‌پور سرپرست سفارت افغانستان در تهران، به خبرگزاری صدای افغان (آوا) گفته است که به زودی هیأتی را برای بررسی خودکشی این کودک به شهر کاشان ایران اعزام می‌ کند.

رسانه ها نقل می کنند که هنوز جزئیات بیشتری دربارۀ این رویداد، در دست نیست و مسئولان ایرانی تاکنون در این مورد اظهار نظری نکرده ‌اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement