خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هشت تن در اثر سيلاب ها در سمنگان و هرات جان باختند

هشت تن در اثر سيلاب ها در سمنگان و هرات جان باختند

Apr 05, 2019 - 10:08

هرات، ايبک (پژواک، ۱۶حمل ۹۸): سرازير شدن سيلاب ها در ولايات سمنگان و هرات جان هشت تن را گرفته و خسارات انگفت مالى به مردم وارد کرده است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات امروز ١٦ حمل به آژانس خبرى پژواک گفت که که طوفان شدید و سرازیر شدن سیلاب در کوتل سبزک مسیر شاهراه هرات-بادغیس و ولسوالی کرخ این ولایت، سبب خسارات هنگفت مالی و جانی شده است.

موصوف افزود، تاکنون ۵ تن در منطقه مسجد چوبی ولسوالی کرخ هرات جان باختند و شاهراه هرات -بادغیس نیز به روی ترافیک مسدود شده است.

مردم محل گفته اند که حدود ١٥ تن از اثر سيلاب ناپديد شده اند.

از طرف ديگر، احمدالله احمدی ولسوالی درۀ صوف پايين ولايت سمنگان به آژانس خبرى پژواک گفت که سرازير شدن سيلاب هاى شديد، حوالى ساعت شش بعد از ظهر ديروز، به قريه هاى مختلف اين ولسوالى خساراتى وارد نموده است .

وی افزود که در نتیجه این سیلاب ها سه نوجوان که مصروف کندن یک ذخیره آب در منطقه دره دلدل قریه مقصودی ولسوالی دره صوف پائین بودند، جان باختند.

وی افزود که این سیلاب ها خسارات مالی را نیز وارد کرده و بیش از ده جریب زمین زراعتی را تخریب کرده است.

رفیع الله باشنده قریه جواجه مقُلی ولسوالی دره صوف پائین گفت که شب گذشته در نتیجه ریزش سنگین باران در منطقه مقصود این ولسوالی سیلاب سرازیر شد که درنتیجه آن سه نوجوان که اعضای یک فامیل بودند، جان باختند.

وی افزود که این سه نوجوان در دره دلدل مصروف کندن یک ذخیره آب بودن که در آن آب باران را بخاطرذخیره کرده و سپس برای زراعت استفاده می کردند.

موصوف گفت زمین ها زراعتی مردم نیز در نتیجه این سیلاب ها تخریب شده است.

گفتنى  است که در اثر سيلاب اخير در کشور بيش از ١١٠ تن کشته، صدها تن زخمى و بيش از ٣٠ هزار فاميل متضرر شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement