خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

«احتمال درگیری افراد مسلح غیرمسئول در اشترلی وجود دارد»

«احتمال درگیری افراد مسلح غیرمسئول در اشترلی وجود دارد»

Apr 07, 2019 - 14:01

نیلی(پژواک، ۱۸ حمل ۹۸): مسئولان محلی در دایکندی، از احتمال وقوع درگیری میان افراد دو قوماندان مسلح غیرمسئول در ولسوالی اشترلی این ولایت خبر داده می گویند که دو طرف، در سنگرهای شان در حال آماده باش قرار دارند.

محمدعلی ارزگانی معاون والی دایکندی، به آژانس خبری پژواک گفت که گزارشات نهادهای امنیتی نشان می‌دهد که افراد مسلح غیرمسئول به قوماندانی مبلغ زاده‌ ها در ساحات مندو، مرغک، ساقی، خشک نو و ناهور مستقر گردیده اند.

موصوف افزود که درمقابل، قوماندان موسی و چمن چورتک همراه افراد شان در تپه‌ های سرتاله و مَربلاغ جابجا شده و همچنان عبدالکریم جعفری همراه با افراد خود در منطقه گرزک سنگر گرفته اند.

وی خاطر نشان کرد که هر لحظه احتمال وقوع جنگ وجود دارد.

ارزگانی علاوه نمود که به نیروهای امنیتی ولسوالی اشترلی، دستور داده شده است که از گشت و گذار افراد مسلح غیرمسئول جلوگیری نمایند.

معاون ولایت دایکندی‌ مدعی شد که از یک هفته بدین‌سو؛ افراد قوماندان موسی، چمن چورتک و عبدالکریم شماری از خانه‌ها را در قریۀ مرغک چور و چپاول کرده و دارایی ‌های مردم را به غارت برده اند و نیز تعدادی از خانواده‌ ها در اثر ترس و وحشت از ساحات تحت درگیری، به ولسوالی ورس بامیان و مرکز دایکندی متواری شده اند.

اما برخی منابع دیگر؛ جنگ اشترلی را جنگ احزاب عنوان کرده، می‌گویند احزاب دخیل در درگیری‌ها، هیچگونه فرصت مداخله به نیروهای امنیتی را نمی ‌دهند.

آنان می‌افزایند که بعد از سال ۱۳۸۶ این درگیری‌ها و خودسری ها از سوی افراد مسلح غیرمسئول با حمایت احزاب، همچنان جریان دارد و اداره محلی، تاکنون موفق به مهار آن نگردیده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement