خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در نبرد جوزجان ۱۵ تن کشته و زخمی شده اند

در نبرد جوزجان ۱۵ تن کشته و زخمی شده اند

Apr 08, 2019 - 18:34

شبرغان(پژواک، ۱۹حمل ۹۸): در حمله طالبان بالای پوسته های امنیتی در ولسوالی قوش تپه، فیض آباد و آقچۀ جوزجان، پانزده تن کشته و زخمی شده اند و در فاریاب، یک ماین­گذار کشته و دو همکارش بازداشت گردید.

فریدون انیق سخنگوی والی جوزجان، به آژانس خبری پژواک گفت که در حمله صبح امروز طالبان بالای پوسته های پولیس محلی در قریه ترکمن قدوق که سه ساعت ادامه داشت، پنج طالب کشته و سه تن دیگر آن ها زخمی شدند.

موصوف افزود: «طالبان به قصد تصرف پوسته های پولیس محلی به این منطقه یورش برده بودند، که حملات شان عقب زده شد.»

به گفته او، در این درگیری سه تن از منسوبین پولیس محلی نیز زخم برداشته اند.

انیق خاطر نشان کرد که در یک نبرد دیگر در قریه حیدرآباد ولسوالی فیض آباد بین پولیس و طالبان، دو طالب زخمی شدند و به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده است.

وی تصریح کرد که طالبان پس از رسیدن نیروهای تازه نفس، پا به فرار گذاشتند.

موصوف همچنان علاوه کرد که طالبان صبح امروز در قریه قره بوین در کمینی که به نیروهای خیزش مردمی گرفته بودند، افراد وابسته خود را هدف قرار دادند که در نتیجه دو تن آنان کشته شدند.

او افزود: «نبرد بین خود آن ها یک ساعت طول کشید و احتمالاً افراد شان زخمی شده باشند؛ اما رقمی در دست نیست.»

اما ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در یک پیام گفته است که در نبرد قریه ترکمن قدوق ولسوالی قوش تپه، یک پوسته را تسخیرکرده اند، یک پولیس محلی را کشته و دو تن دیگر را به شمول قوماندان پوسته زخمی ساخته اند.

وی اضافه کرده است که سلاح و مهمات پوسته نیز به دست طالبان افتاده و به افراد شان آسیب نرسیده است.

او در این پیام، از نبرد ولسوالی فیض آباد و کمین افراد شان در ولسوالی آقچه چیزی نگفته است.

 طبق يک خبرديگر، قوماندانی امنیه فاریاب گفت که یک ماین­گذار، حین کار گذاشتن یک ماین کشته شده است؛ اما در پیوند به این رویداد دو تن بازداشت شده اند.

عبدالکریم یورش مسئول مطبوعات پولیس فاریاب، به آژانس خبری پژواک گفت شخصی که قصد کارگذاری ماین و هدف قرار دادن نمازگذاران را داشت، با انفجار ماین حاملش شام دیروز کشته شد.

موصوف افزود که این فرد، امان الله نام داشته و باشندۀ قریه خانقاه منطقه سبز پشتونکوت می باشد.

یورش افزود که در پیوند به قضیه، دو تن از همکاران ماین­گذار به نام های علاءالدین و نثار احمد دستگیر شده اند.

اما حبیب الله ارباب قوماندان نیروهای خیزش مردمی در منطقه سبز گفت که هدف ماین گذاراو بوده است.

موصوف افزود: «من حدود یک ماه قبل این ماینگذار را به دلیل فعالیت های مشکوک و تخریبی اش، لت و کوب کرده بودم و پس از آن، این شخص عقده گرفته و تصمیم چسپاندن ماین را به موتر رینجرم داشت، که هنگام بیرون کردن از خانه اش انفجار نمود و کشته شد.»

یک منبع امنیتی دیگر گفت که امان الله کشته شده و همکارانش در ماینگذاری سال قبل درمنطقه که یک تن کشته و دو تن زخمی شده بودند، نیز متهم بودند.

در همین حال، پولیس فاریاب گفت که ذبیح الله را که شخص مسلح غیرمسئول می باشد، روز گذشته پس از آن که دو عضو یک خانواده را با فیر مرمی کلاشنکوف زخمی ساخت، بازداشت کرده اند.

سخنگوی پولیس همچنان افزود که یک مرد ۴۰ ساله به نام محمد جان دیشب در قریه قروغ قول ولسوالی قیصار، توسط مردان مسلح ناشناس به قتل رسیده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement