خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اتحادیه اروپا از ضمانت در عرصۀ صلح افغانستان ابراز آمادگی کرد

اتحادیه اروپا از ضمانت در عرصۀ صلح افغانستان ابراز آمادگی کرد

Apr 09, 2019 - 14:19

کابل (پژواک، ۲۰حمل ۹۸): وزیران امور خارجه اتحادیۀ اروپا مى گويند که برای ضمانت در عرصۀ صلح افغانستان آماده اند.

خبرنامه اى که از سوی دفتر مطبوعاتی اتحادیه اروپا در کابل، به تاریخ ۲۰ حمل، به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، نگاشته است که این فیصله دیروز در نشست وزرای امورخارجه اتحادیۀ اروپا در لوکزامبورگ صورت گرفته است.

منبع افزوده است که در نشست متذکره، پیرامون وضعیت جاری افغانستان و مذاکرات صلح، بحث ها انجام شد.

در خبرنامه درج است که بعد از نشست مشترک وزیران امورخارجه اتحادیۀ اروپا، در یک اعلامیه مشترک گفته شده که آنها در راستای صلح افغانستان آماده ضمانت میباشند.

اتحادیه اروپا افزوده است درصورتیکه روند صلح به کامیابی منتج شود و در عرصۀ ضمانت از آن طلب همکاری شود، این اتحادیه نقش یک ضامن کامل را ایفا خواهد کرد.

در نشست، همچنان افزوده شده که آنها از روند صلح افغانستان حمایت همه جانبه نموده و تلاش میورزند تا در افغانستان صلح پایدار تامین شود.

آنها علاوه نموده اند که صلح باید امنیت افغان ها را تامین نماید، به جنگ ها خاتمه دهد، حکومت افغانستان را تقویت کند، به قانون اساسی ارج گذاشته شود و دستاوردهای سال های گذشته حفظ شود.

 از جانب دیگر، حکومت افغانستان از این پیشنهاد اتحادیه اروپا استقبال نموده و آن را اقدام موثرعنوان کرد.

هارون چخانسوری سخنگوی رئیس جمهور غنی گفت از اینکه تطبیق روند صلح یک روند طولانی است، برای حصول اطمینان جانبین،  اتحادیه اروپا یک تضمین کنندۀ  بيطرف مى باشد.

موصوف افزود که اتحادیه اروپا در این راستا تجربه دارد و اگر از اتحادیه متذکره در خصوص ضمانت طلب همکاری شود، آماده نقش ایفا کردن است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement