خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در بامیان ۱۲۰۰ جریب زمین به باغ میوه تبدیل می شود

در بامیان ۱۲۰۰ جریب زمین به باغ میوه تبدیل می شود

Apr 09, 2019 - 13:46

بامیان(پژواک، ۲۰ حمل ۹۸): ریاست زراعت بامیان، به هدف احداث باغ های میوه و فضای سبز، روند توزیع یک میلیون نهال مثمر و غیرمثمر را در این ولایت آغاز کرد.

عبدالوهاب محمدی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری بامیان گفت که از طریق این برنامه؛ امروز برای صدها دهقان ولسوالی های پنجاب، یکاولنگ و مرکز بامیان، حدود  ۳۱۰ هزار نهال مثمر و ۸۰۰ هزار نهال غیرمثمر توزیع می شود.

وی افزود که تحت پوشش قرار دادن حدود ۲۰۰ جریب زمین برای گیلاس، ۲۰۰ جریب زمین برای چهارمغز، ۲۰۰ جریب زمین برای زردالوى ساقی و ۶۰۰ جریب زمین برای سیب ترکی، از برنامه امسال رونق باغداری در بامیان می باشد.

به گفته او، برای هر دهقان ۶۰ نهال مثمر در نظر گرفته شده است.

رئیس زراعت بامیان گفت در سال گذشته، بامیان حدود ۲۰ هزار تُن حاصلات سردرختی داشته که شامل سیب، زردالو و آلو بوده و در مارکیت های بیرون از بامیان به فروش رسیده است.

محمد ناظر از قریه خوال یکی از دهاقین که قصد احداث باغ را دارد، به پژواک گفت نهال هايی را که به دست آورده است، در بامیان یافت نمی شد و حاصلات خوب دارد که از خارج آورده شده است.

وی افزود اگر چنین نهال هایی در بامیان هم پیدا شود، به دلیل گران بودن، دهاقین توانایی خرید آن را ندارند.

وی گفت خدماتی که ریاست زراعت برای دهاقین انجام می دهد، قابل قدر است و توزیع نهال ها باعث سرسبزی بامیان و کمک برای دهاقین می باشد.

بر پایه معلومات مسئولان زراعت، در ولایت بامیان ۱۱۰ هزار دهقان از طریق کشاورزی و مالداری امرار معیشت می کنند که ۹۰ درصد جمعیت این ولایت را تشکیل می دهند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement