خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضان از چهار روز به اینسو شاهراه هرات - چشت را به روی ترافیک بسته اند

معترضان از چهار روز به اینسو شاهراه هرات - چشت را به روی ترافیک بسته اند

Apr 09, 2019 - 15:17

هرات(پژواک، ۲۰ حمل ۹۸): ده ها باشنده ولسوالی های اوبه و چشت شریف، از چهار روز به اینسو شاهراه چشت-هرات را به روی ترافیک بسته اند و تاکید می نمایند تا زمانی که کار عملی ساخت جاده آغاز نگردد، دست از اعتراض نمی کشند و سرک را باز نمی کنند.

حدود یکصد معترض در هرات، از (۱۷ حمل) به این سو، در اعتراض به عدم توجه مسئولین برای بازسازی جاده چشت - هرات، این شاهراه را به روی ترافیک بسته اند.

معلم حبیب الله باشندۀ ولسوالی چشت و نماینده معترضین این ولسوالی، در تماس تیلیفونی به آژانس خبری پژواک گفت که هیچگاه سرک چشت – هرات را به روی رفت و آمد موترها باز نخواهند کرد و تا آخرین قطره خون خود در برابر این تصمیم می ایستند.

موصوف افزود تا زمانی که کار عملی قیرریزی این سرک آغاز نگردد، آنان این بزرگراه را باز نمی کنند.

 الله داد یکی دیگر از باشندگان ولسوالی چشت هرات، به پژواک گفت: «مردم ولسوالی چشت، خواهان قیرریزی این سرک ‌اند و از سال‌ های‌ سال به این سو، هیچ توجهی از سوی دولت در این قسمت نشده، مردم به‌ خاطر فشار وارد کردن بر دولت این سرک را به روی موترها مسدود کرده اند.»

در همین حال، سید عبدالله حمایت رئیس فواید عامه هرات، تاييد کرد که این سرک از چهار روز به این طرف، به روی موترهای باربری و سنگ مرمر مسدود است.

وی افزود که اداره فواید عامه هرات، گزارش این موضوع را با مرکز شریک ساخته و قرار است امروز معین این وزارت، جهت بررسی این موضوع به ولایت هرات بیاید.

سرک چشت – هرات، بخشی از دهلیز شرق و غرب است، که مسیر بند سلما و معدن سنگ مرمر این ولسوالی را از طریق مناطق مرکزی به کابل وصل می ‌کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement