خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بازداشت یک زورمند محلی در سمنگان سبب ايجاد درگیری شده است

بازداشت یک زورمند محلی در سمنگان سبب ايجاد درگیری شده است

Apr 10, 2019 - 18:56

ایبک(پژواک، ٢١ حمل ٩۸): پولیس سمنگان می گوید که بازداشت یک زورمند محلی در دره ژوندون این ولایت، سبب درگیری نیروهای امنیتی افغان و افراد مسلح غیرمسئول شده است و درگیری میان طرفین جریان دارد.

محمد هاشم بیان مسئول مطبوعات قوماندانی امینه سمنگان، به آژانس خبری پژواک گفت که در پی شکایت مردم از «محمد آصف عظیمی» و افراد مسلحش، نیروهای امنیتی افغان قصد بازداشت این شخص را کردند.

به گفته وی، با رسیدن نیروهای امنیتی افغان به محل، حوالی ساعت ۳:۰۰ بعد از ظهر امروز، درگیری صورت گرفت و تا به حال ۶:۳۰ ادامه دارد.

او خاطر نشان کرد که از جریان این درگیری، جزئیات بیشتر در دست نیست.

اما محمد هاشم سروری معاون سخنگوی شورای ولایتی سمنگان گفت که محمد آصف عظیمی، یکی از قوماندانان جهادی بوده و در ۹ قریۀ این دره، امنیت نسبی را تامین کرده است.

وی افزود: «زمانی که نیروهای امنیتی می خواستند این شخص را بازداشت کنند، تسلیم نشده و باهم درگیر شده اند.»

اما باشنده گان محل در این ولایت مدعی اند که این فرد، دو ماه قبل یک تن از قوماندانان جهادی به نام حاجی رشاد را کشته و به دره ژوندون پناه برده و از آن زمان به این سو، به شهر نرفته است.

این در حالی است که نیروهای ویژه پولیس در اوایل ماه روان خورشیدی (۲ حمل)، عملیات شب هنگامی را در منطقه «زمان کور» ولسوالی عنابۀ ولایت پنجشیر، به هدف بازداشت «حسیب قوای مرکز»، راه اندازی کرد؛ اما او را دستگیر نتوانستند و وی پا به فرار گذاشت.

وزارت داخله افغانستان، پیش از این فهرستی را منتشر کرده بود که «حسیب قوای مرکز»، مسئولیت یک گروه مسلح غیرمسئول را بر دوش دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement