خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان ده ها وسایط و صدها مسافر را در شاهراه میمنه توقف داده اند

طالبان ده ها وسایط و صدها مسافر را در شاهراه میمنه توقف داده اند

Apr 10, 2019 - 19:01

میمنه(پژواک، ۲۱ حمل ۹۸): منابع محلی در فاریاب می گویند که طالبان، ده ها وسایط و صدها مسافر را که از کابل، مزار و ولسوالی های مربوط این ولایت به شهر میمنه می رفتند، در ولسوالی خواجه سبزپوش توقف داده اند.

 طالبان نیز تائید کردند که شاهراه را مسدود کرده و مانع مسافرین شده اند.

قاری نادر یکی از مسافرین، در تماس با آژانس خبری پژواک گفت که طالبان، حوالی ساعت ۴:۳۰ عصر امروز، بیش از ۶۰ موتر مسافربری را که از کابل، مزارشریف و ولسوالیها به سوی شهر میمنه در حرکت بودند، در منطقه «بایمغولی» ولسوالی خواجه سبزپوش در کمربند مربوط به خودشان توقف داده اند.

موصوف افزود که اکثر مسافرین، با پیمودن صدها کیلومتر راه به این ساحه رسیدند؛ اما در ۲۵ کیلومتری شهرمیمنه، طالبان اجازۀ عبور نمی دهند.

همایون (نام مستعار) دریور لینی گفت که از مزار حرکت کرده است، با طی نمودن ۳۳۰ کیلومتر راه، ساعت ۲:۳۰ در خواجه سبزپوش رسید و تقریباً سه ساعت است که طالبان اجازه نمی دهند به میمنه بروند.

وی گفت که طالبان، به خاطرى اجازۀ ورود به میمنه را نمی دهند که فکر می کنند تمامی مسافرین، به پذیرایی رئیس جمهور اشرف غنی می روند.

مسئولین امنیتی در این مورد چیزی نمی گویند؛ اما یک منبع امنیتی تائید کرد که طالبان، وسایط و مسافرین را اجازه نداده اند به میمنه بروند؛ هم اکنون در زیر باران متوقف می باشند.

حاجی امین یک فرمانده مهم طالبان تائید کرد که به موترها و مسافرینی که راهی میمنه هستند، اجازه نمی دهند.

وی گفت که دستور توقف موترها و مسافرین، از سوی رهبری شان داده شده است.

قرار است که رئیس جمهور محمد اشرف غنی، فردا به ولایت فاریاب سفر کند؛ به همین منظور اداره محلی، تدابیر شدید امنیتی را اتخاذ کرده، سرک میدان هوایی، جاده های منتهی به ولایت و جاده های اطراف پارک مرکزی شهر را به روی وسایط مسدود نموده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement