خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فعاليت کميتۀ بين المللى صليب سرخ در افغانستان متوقف گرديد

فعاليت کميتۀ بين المللى صليب سرخ در افغانستان متوقف گرديد

Apr 12, 2019 - 12:32

کابل (پژواک، ٢٣ حمل ٩٨): کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در پى هشدار گروه طالبان، فعالیت هايش در افغانستان را متوقف ساخت.

گروه طالبان روز گذشته با نشر اعلامیه‌ای فعالیت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و سازمان جهانی بهداشت را در مناطق تحت کنترولش در افغانستان ممنوع اعلام کرد.

گروه طالبان در اعلاميه اى که با رسانه‌ها شريک ساخته بود، از درست عمل نکردن تعهدات کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ابراز نگرانى کرده، گفته است که بخش واکسین سازمان جهانی صحت WHO)) هم "فعالیت‌های مشکوک" انجام می‌دهد.

طالبان با بيان اينکه ساير نهادهاى کمک رسانى مى توانند به فعاليت شان در افغانستان ادامه دهند، خاطر نشان کرده که تا اطلاع ثانی، امنیت کارمندان کميتۀ بين المللى صليب سرخ و سازمان بين المللى صحت را در افغانستان تضمین نمی ‌کنند.

در پى اين هشدار گروه طالبان مسوولان کميتۀ بين المللى صليب سرخ در افغانستان فعاليت هاى شان در افغانستان را متوقف اعلام کردند.

روبین واودا مسئول رسانه های این کمیته روز گذشته گفته است، تا زمانی‌که موضوع مصئونیت کارمندان صلیب سرخ حل نشود، تا آن زمان فعالیت های شان متوقف خواهد بود.

موصوف همچنان خاطرنشان کرده که کمیته بین المللی صلیب سرخ نگران امنیت کارمندان خود در افغانستان است و تلاش می‌کند که این مشکل را از طریق گفتگو با طالبان حل نمايند.

سازمان بین المللی صحت و حکومت افغانستان تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

اين در حاليست که پس از انتقاد طالبان در مورد فعالیت این کمیته سال گذشته نيز حدود دو ماه فعالیت اين نهاد در افغانستان متوقف بود که پس از تفاهم با طالبان و تضمین مصئونیت کارمندان کميته، فعاليت ها از سر گرفته شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement