خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برای نزدیک به یکهزار فامیل سیلاب زده در فاریاب کمک صورت گرفت

برای نزدیک به یکهزار فامیل سیلاب زده در فاریاب کمک صورت گرفت

Apr 13, 2019 - 20:11

میمنه (پژواک،۲۴حمل۹۸): مقام های محلی در فاریاب می گویند که برای نزدیک به یکهزار فامیل سیلاب زده و متضرر مواد غذایی و خیمه مساعدت صورت گرفت.

این مساعدت از سوی دفتر  تیکا کشور ترکیه مقیم مزار شریف انجام شده است.

نقیب الله فایق والی فاریاب در حین توزیع مواد غذایی و خیمه برای  سیلاب زده گان از مساعدت و کمک های موسسه تیکا ترکیه سپاسگذاری کرده، گفت که این کمک برای آنعده از فامیل های سیلاب زده گان و متضررین کمک گردید که توسط تيم مشترک موسسات و رياست مبارزه با حوادث در ولسوالی های پشتونکوت، خواجه سبزپوش و شهر میمنه به صورت دقيق و شفاف سروی شده بودند.

او علاوه نمود که این  کمک شامل یک باب خيمه، یک بوری آرد، يك بوری برنج، دو قوطی روغن، شکر، چای و روب می باشد .

وی افزود که این کمکها به زودی برای سیلاب زده گان سایر ولسوالی ها نیز خواهد رسید.

سید مامون گهریک رئیس اداره مبارزه با حوادث فاریاب می گوید، سیلاب های اخیر خسارات هنگفت مالی و جانی را به باشنده گان شهر میمنه و ولسوالی های مختلف وارد نموده است.

وى گفت که برای نزدیک به ۲۰۰۰ فامیل متضرر که تثبیت شده بودند، از سوی موسسات، سره میاشت و مبارزه با حوادث پاسخدهی صورت گرفته، بسته های مواد غذایی و غیر مانند خیمه، کمپل، لباس گرم و کراچی دستی با وسایل کار توزیع گردیده و روند سروی آسیب دیده گان همچنان ادامه دارد.

این مواد ها در حالی برای آسیب دیده گان توزیع میشود که روز گذشته سره میاشت برای یک هزار فامیل متضرر به هر فامیل ۵ کیلو گوشت گوسفند از کمکهای عربستان سعودی توزیع نموده بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement